Jeżeli użyjemy do wykonania smoky eyes jasnych, beżowych, kamiennych lub szarych cieni, to z powodzeniem możemy malować się tak na co dzień. Choć jest to dosyć trudna metoda – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Smelcerz, makijażystka Sephora.

Reklama

Efekt smoky eyes można uzyskać właściwie przy użyciu jakiegokolwiek koloru cienia. Istotą smoky jest odpowiednie rozprowadzenie cienia przy pomocy pędzelka, aby uniknąć zbyt graficznej formy lub nałożenia zbyt dużej ilości kosmetyku, co mogłoby dać wrażenie zmęczenia lub przerysowania.

Ciemne cienie mają to do siebie, że często się osypują. Można temu zapobiec za pomocą kilku metod. Jedna z nich to technika odwróconego makijażu, polegająca na tym, że najpierw malujemy oko, a dopiero potem nakładamy podkład, puder, korektor, róż i inne produkty do makijażu twarzy – tłumaczy Małgorzata Smelcerz.

Kolejną metodą na uniknięcie zniszczenia makijażu przez osypujące się cienie jest obfite nałożenie jasnego pudru poniżej oczu, który po wykonaniu smoky eyes należy usunąć grubym pędzlem. Ważne, aby unikać pudrów z krzemionką. Ich pozostałości mogą się uwidocznić jako białe plamy np. w blasku fleszy.

Colorfull make up polecam przy sesjach zdjęciowych, a fanom kolorów wkomponowanie barwnej kreski w makijaż smoky. Cieniowanie oka wykonujemy za pomocą ciemnego matowego cienia – brązowego albo szarego – a linię rzęs zaznaczamy na przykład niebieskim, purpurowym, zielonym, kobaltowym – radzi makijażystka.

Smoky eyes to efektowny makijaż oka, który można stosować zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia. Jego interpretacje mogą być różne, przede wszystkim liczy się jego odpowiednie wykonanie. Najlepszym uzupełnieniem smoky eyes są mocno pomalowane rzęsy oraz dobrze rozświetlona twarz.