Makijaż odmładzający przede wszystkim musi być delikatny. Kieruję się zasadą im mniej, tym więcej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle wizażystka telewizyjna, Agnieszka Grzelak.

Dojrzałe panie powinny wystrzegać się mocnego makijażu. Nie należy stosować zbyt dużo podkładu, a jeśli już, to warto wybierać ten liftingujący. Zwyczajny puder lepiej zastąpić pudrem HD, który jest bardzo drobny i nie podkreśla zmarszczek. W miejsce bronzera warto użyć różu, który odświeży koloryt skóry.

Reklama

Jeżeli chodzi o cienie do oczu, to odradzałabym w ogóle jakiekolwiek czernie czy ciemne szarości, bo to wszystko postarza. W ich miejsce lepiej użyć jasnego cienia, zrezygnować z eyelinera, wystarczy sam tusz do rzęs – radzi wizażystka.

Usta dobrze jest podkreślić delikatnym błyszczykiem i nieobciążającą pomadką, ale nie w odcieniu pomarańczowym, ponieważ dodaje on lat.

Przed ważnym wyjściem warto zainwestować w dobre serum liftingujące, które wygładza skórę twarzy. Jednak jest to kosmetyk, którego używać się powinno od czasu do czasu. Na co dzień wystarczy pamiętać o nawilżeniu cery i regularnym stosowaniu odpowiednich do naszego wieku kremów do twarzy.