Icon manicure nawiązuje do kiczowatej stylistyki lat 80. Dzisiaj jednak bogato zdobione paznokcie nie są synonimem złego gustu, ale kreatywności i odwagi w kształtowaniu własnego wizerunku. Wzory na paznokciach mają pokazywać nasze zainteresowania i upodobania. Modne jest wszystko: kwiaty, motywy geometryczne, wizerunki postaci z kreskówek lub filmów, a nawet symbole religijne. Jedyną granicę stanowi wyobraźnia i umiejętności stylistki paznokci.

Reklama

Najbardziej zdziwiłam mnie prośba o to, by namalować ikony Matki Boskiej. Czyli złoto i na tym Matki Boskie, różne ikony światowe. Wyszły spektakularnie, to była taka rzecz, która mnie zdziwiła, i też trochę ucieszyła tak naprawdę, że nie jest to wzór geometryczny po raz kolejny, czy nie jest to postać z bajki – mówi stylistka paznokci, Olga Urbowicz.

Wbrew pozorom, icon manicure przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku, nie tylko dla nastolatek. Olga Urbowicz podkreśla, że wśród jej klientek dominują panie po dwudziestym piątym roku życia.

To są kobiety, które lubią troszeczkę szaleństwa w swoim życiu. Jakby ten paznokieć, w tej chwili, jest już dodatkiem takim samym jak biżuteria, jak inny kolor włosów – zauważa stylistka.

Zdobienie typu icon manicure można wykonać zarówno na paznokciu naturalnym, jak i na płytce pokrytej wcześniej lakierem hybrydowym lub żelem. Do wykonania zdobień stylistki używają kilku pędzelków, z włosiem różnej długości, lakierów nail art oraz farb akrylowych.

Rzadko się zdarza, żeby ktoś, kto do nas przychodzi z wymyślonym dla siebie wzorem, wychodził akurat z tym wzorem, dlatego że prawie za każdym razem jest tak, że dodajemy cieniowanie, łączymy z różnymi technikami, że klientka jednak zobaczy naszą galerię, tutaj w salonie, i stwierdza, że to, co ona sobie wymyśliła, to za mało, i wtedy po prostu łączymy różne techniki nail artu – zaznacza Olga Urbowicz.

Trwałość tego typu zdobienia zależy od bazy, na której zostało wykonane. Na paznokciu pokrytym żelem lub lakierem hybrydowym zdobienie może przetrwać nawet do trzech tygodniu. Na lakierze tradycyjnym wytrzyma około tygodnia. Jego trwałość można przedłużyć, stosując odpowiednie bazy i utwardzacze lakieru.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!