Podczas kuracji niedoskonałości skóry, głębokie zmarszczki i blizny ulegają spłyceniu. Dzieje się tak, ponieważ w zależności od stężenia preparatu skóra zaczyna się intensywnie złuszczać, produkując nowe komórki. Przy dłuższym stosowaniu retinolu o odpowiednio dobranym stężeniu efekty są rewelacyjne – mówi kosmetolog Anna Chachaj, właścicielka salonu Asaia.

Reklama

Aby osiągnąć optymalny efekt, warto poddać się minimalnej serii, liczącej od 4 do 8 zabiegów, w zależności od stanu skóry.

Z uwagi na silną funkcję regulowania pracy gruczołów łojowych retinol stosowany jest w leczeniu trądziku.

Często bywa jednak, że po zastosowaniu preparatu z czystą postacią witaminy, skóra ulega podrażnieniu, swędzeniu lub zaczerwienieniu – mówi ekspertka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. – Aby uniknąć dyskomfortowych dolegliwości, zaleca się rozpoczynanie kuracji od niskich stężeń. Kiedy skóra przyzwyczai się do działania substancji aktywnej, stopniowo zwiększa się jej dawkę, w celu uzyskania pożądanego efektu - dodaje.

Preparaty z niskim stężeniem retinolu można stosować również w warunkach domowych. Stanowią bezpieczną metodę przygotowania skóry do zabiegów wykonywanych w gabinecie.