Zdrowa dieta, codzienna pielęgnacja to najprostszy sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Wystarczy zaledwie kilka trików, aby poprawić wygląd swojej skóry, bez konieczności sięgania po skomplikowane zabiegi.

Reklama

- Za każdym razem zanim zacznę prysznic albo kąpiel, przez pięć minut szczotkuję całe ciało. To nadaje skórze elastyczności i wyraźnie ją wygładza - wyjaśnia Joanna Vargas.

Specjalistka zaleca również rozsądne korzystanie z kąpieli słonecznych i skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. To, jak zapewnia, zaprocentuje w przyszłości. Choć za młodu skutki zbytniej ekspozycji na słońce nie są tak widoczne, z czasem możemy dostrzec efekty tego, co kosmetolodzy nazywają fotostarzeniem.

- Niemal każda kobieta narzeka na efekty związane z nadmierną ekspozycją na słońce - plamy, zmarszczki, utrata elastyczności skóry. Wiele kobiet przyznaje, że gdyby posiadały wiedzę na ten temat, bardziej chroniłyby swoją skórę. W ciągu dnia zalecam paniom stosowanie kremów z filtrem ochronnym 30 SPF. Nawet jeśli idą tylko do pracy. Na wakacje zalecam kremy z wyższym filtrem - wyjaśnia Vargas.

Specjalistka przyznaje, że skóra zdradza więcej niż nam się wydaje, niedobory witamin i minerałów, choroby i dolegliwości. Choć ona sama nie stara się niczego diagnozować, często sugeruje klientkom wizyty u specjalistów.

- Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele można wyczytać z ich skóry. Nie rozumieją, że ciało to system narządów połączonych. Dlatego często jestem w stanie określić lub przewidzieć, na jakie potencjalne dolegliwości może cierpieć klientka - zdradza.

Najlepszym sposobem na to, żeby zadbać o swoją skórę, jest zdrowa dieta i wizyta u dietetyka. Zielone warzywa i świeże owoce, to - zdaniem Vargas - najlepsze kosmetyki.

- Często zachęcam pacjentów do wizyty u dietetyka. Dziś ludzie posiadają szeroką wiedzę na temat diety, zdrowego odżywiania, jednak wciąż krąży na ten temat wiele mitów i niedomówień - wyjaśnia specjalistka.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!