Okazuje się, że nic ta nie ułatwia wykonania perfekcyjnego makijażu, jak odpowiednie oświetlenie. Bez znaczenia będą profesjonalne pędzle czy kosmetyki, jeśli makijaż wykonujemy w źle oświetlonym pomieszczeniu, na co zwraca szczególną uwagę Stephan Ulvund Oien, makijażysta marki IsaDora.

Reklama

- Światło jest podstawą w pracy makijażysty. Dziś, kiedy staramy się nie nadużywać Photoshopa, musimy mieć do dyspozycji perfekcyjne światło, bez tego nie uda się wykonać perfekcyjnego makijażu - zauważa makijażysta. - Bez odpowiedniego oświetlenia nie jesteśmy w stanie dostrzec niedoskonałości i odpowiednio zaaplikować kosmetyków. Techniki oświetlenia to sztuka, którą znam równie dobrze, co sztukę makijażu. Kiedy jestem na planie czy sesji zdjęciowej, zawsze najpierw nawiązuję kontakt z oświetleniowcem - dodaje.

Stephan, który odwiedził Polskę w ramach promocji nowych produktów marki IsaDora, zdradził również, jak umieścić oświetlenie w pomieszczeniu, w którym się malujemy.

- Pamiętajmy, że światło powinno być umieszczone naprzeciwko nas. Idealnie, jeśli dysponujemy lustrem, które otoczone jest świetlówkami lub żarówkami - takie przypominające lustra w garderobach. Jeśli światło pada na nas z góry, wtedy rzuca cień, co znacznie utrudnia właściwą aplikację kosmetyków - dodaje.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!