- Staram się nie prezentować makijaży, które są zbyt skomplikowane. Natomiast, jeśli mówimy o trendach, to niezależnie od sezonu, wszystko opiera się na perfekcyjnej nieskazitelnej skórze. Dlatego też wykonując makijaż na modelce, wiele czasu poświęcam twarzy. Nieskazitelna skóra jest najważniejsza - podkreśla Stephan Ulvund Oien.

Reklama

Stephan Ulvund Oien mówiąc o sztuce makijażu, myśli nie tylko o trendach, ale również technikach ich wykonywania. On sam zwykle przygotowując makijaż posługuje się palcami. Po pierwsze z wygody, po drugie dlatego, żeby pokazać kobietom, że można wykonać doskonały makijaż nie posługując się przy tym profesjonalnymi pędzlami.

- Zwykle robiąc makijaż, wykonuję go palcami. Po pierwsze mogę swobodnie mieszać kolory, z łatwością mogę mieszać cienie do powiek z wodą. Poza tym lubię czuć teksturę kosmetyku, jego konsystencję. Poza tym myśląc o makijażu, myślę również o kobietach, które mają go wykonać. W przypadku pędzli zadaje sobie pytanie jak wiele kobiet ma odpowiedni zestaw pędzli w domu. Niewiele. Dlatego też pokazuję, że można wykonać perfekcyjny makijaż, posługując się palcami - wyjaśnia Ulvund Oien.

- Oczywiście pędzle do malowania są podstawowym narzędziem pracy makijażysty, chociaż ja osobiście wolę korzystać z dużych pędzli. Im większy pędzel tym delikatniejszy, bardziej naturalny efekt uzyskujemy. Można to porównać do malowania obrazu - najpierw powstaje tło, delikatne kontury, a dopiero potem całość nabiera głębi, kontrastu i ostatecznego kształtu. Podobnie jest z makijażem - dodaje.

Makijażysta zapowiada, że kolejne sezony będą opierały się na stonowanym makijażu, który będzie akcentował przede wszystkim usta.

- Jeśli chodzi o trendy na sezon jesienny, to kontynuujemy tendencje, które były widoczne już wcześniej - nieskazitelna skóra, podkreślone brwi, odrobina cienia do powiek i wyraziste usta - wyjaśnia makijażysta. Zdradza również, że niezmiennym trendem będzie również smoky eye, jednak on sam zachęca do kolorystycznych wariacji na temat smoky.

- Jesienią praktycznie każda dziewczyna próbuje zrobić idealny makijaż smoky eye. I najczęściej korzysta z czarnych cieni do powiek. Apeluję do wszystkich dziewczyn, żeby przestały to robić. Jesienią ważne jest, aby nieco złagodzić cały makijaż, dlatego w przypadku makijażu smoky zachęcam do korzystania z innych kolorów niż czerń. Proponuję złagodzić cały makijaż, za to dodać do niego trochę koloru - wyjaśnia Stephan Ulvund Oien.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!