AS10 to suplement diety, przeznaczony dla astronautów, który zawiera witaminy i przeciwutleniacze, pozyskiwane z warzyw i owoców. Badania pokazały, że poza aspektem zdrowotnym, ma on również zastosowanie w kosmetyce. Analizy pokazują, że czteromiesięczna kuracja z użyciem napoju stworzonego na podstawie opisywanego suplementu przynosi zaskakującą poprawę stanu skóry.

Reklama

Napój zawiera mieszankę owoców, w tym nasiona z drzewa cupuacu, jagód acai, aceroli, gruszki kolczastej i owocu yumberry. Poza tym napój zawiera ekstrakt z winogron, zielonej herbaty, granatu i warzyw.

- Skóra jest pierwszą tkanką narażoną na działanie promieni UV, wiemy również, że jest wrażliwa na stres oksydacyjny. Nasze badania pokazują, że opracowana przez nas mieszanka korzystnie wpływa na zmniejszenie tego stresu, co korzystnie wpływa na poprawę kondycji skóry - tłumaczy dr Aaron Barson, naukowiec z Utah.

Dr Barson, który jest autorem badań, sugeruje, że wyniki mogą być jeszcze lepsze, gdyby próba została przeprowadzona w okresie zimowym, gdy ekspozycja na światło ultrafioletowe jest mniejsza.

Większe badania nad skutecznością tego specyfiku odbędą się latem. Ich celem jest zbadanie, jak długo utrzymują się efekty kuracji, a także czy po zaprzestaniu picia mikstury stan skóry nie ulegnie pogorszeniu.