Czego szukasz w modzie?

Reklama

Kaja Śródka: Przede wszystkim musi to być - niezależnie od formy - znakomita jakość, ponieważ to ona stanowi o sukcesie. A poza tym uwielbiam przełamywanie formy, pokazywać coś, czego się nie spodziewamy. Nie szukam kolejnej sukienki na ramiączkach czy eleganckiej małej czarnej, tylko czegoś, co przełamuje konwenanse.

Takie właśnie są twoje fraki...

Nie wypada mi się reklamować, ale taka właśnie była koncepcja. Miała być przełamaniem męskiej elegancji kobiecą sylwetką. Coś oczywistego nagle stało się nieoczywiste.

Co dalej z tą koncepcją?

Cały czas wymyślam nowe projekty. Każda klientka zamawia kompletnie inną, niepowtarzalną rzecz, więc żaden frak nie jest "powtórką z rozrywki". Rozwinięciem kolekcji frakowej są szorty.

A w jakich strojach ty sama czujesz się seksowna?

Chciałabym powiedzieć, że na szpilkach, ale wcale nie czuje się w nich sexy ani komfortowo. Zresztą w sukienkach też nie do końca. Wiele osób powtarza, że najbardziej seksowna jest naturalność, czyli stylizacja prosto po wstaniu z łóżka - naturalnie poczochrane włosy czy za duża koszulka. Tak, niestety, nie można, na co dzień chodzić po ulicy. Lubię naturalność. Nie maluję się jakoś przesadnie i tylko czasem chodzę na obcasach. Niby jest taka zasada, że mała czarna i czerwone szpilki to zestaw obowiązkowy, żeby zrobić wrażenie, ale gdy ktoś się sam ze sobą dobrze czuje, to we wszystkim będzie wyglądał dobrze.

Reklama

Ty w roli projektantki czujesz się chyba coraz lepiej?

W końcu czuję, że jestem we własnej skórze. Robię to, co kocham. Myślę, że dobra energia ze mnie emanuje.