Kristen Stewart, która wielokrotnie podkreślała, że moda nie należy do jej pasji i specjalnie się nią nie interesuje, jest zaskoczona, że została zaproszona przez markę do współpracy. Jednocześnie podkreśliła, że bardzo ceni sobie projekty tego hiszpańskiego domu mody.

Reklama

- W kwestiach ubioru zawsze mogłam polegać na domu mody Balenciaga. Gdy tylko zaczynałam mieć do czynienia z modą, rzadko kiedy wiedziałam co mam na sobie, jednak stroje Baleciagi zawsze rozpoznawałam i bardzo je lubiłam. Ich projekty przemawiały do mnie na początku i nic się nie zmieniło. Ta marka jest po prostu cool - wyjaśniła Kristen Stewart.

Dyrektor kreatywny marki, Nicolas Ghesquiere, przyznał, że "prowokacyjny charakter" Kristen Stewart idealnie oddaje styl marki.

- Jej wrażliwość i inteligencja, idealnie oddają charakter najnowszych perfum domu mody Balenciaga - podkreślił w rozmowie z serwisem WWD dyrektor kreatywny marki, Nicolas Ghesquiere. - Od jej występu w filmie "Panic Room", aż do jej roli w filmie "Welcome to the Rileys" - zawsze podziwiałem jej charakter i osobowość. - W 2006 roku zaprosiłem Kristen do udziału w sesji realizowanej przez Bruce'a Webera. Od tamtej chwili ponownie myślałem o współpracy z nią. Kristen idealnie utożsamia ducha marki"- dodaje Ghesquiere.