"New Yorker" opisał, że sytuację, gdy podczas trwania sesji zdjęciowej asystentka Daphne Guiness przyniosła jej obiad. Znana artystka i kolekcjonerka sztuki oburzyła się, że "kiedy je to nie może pracować" i dodała, że: "naje się po śmierci".

Reklama

Magazyn opisał również dietę Guinnes, która w dużym stopniu sprowadza się do picia Red Bulla i dietetycznych koktajli. Wizerunku niewolniczki mody i współczesnych - nie raz niezdrowych - kanonów piękna dopełnia wywiad, w którym dziedziczka rodu Guinnesów przyznaje, że ma w szafir około 2 500 kreacji, 450 par butów, 70 kapeluszy i 200 torebek. Wiele z tych rzeczy to dzieła pochodzące z kolekcji największych i najbardziej luksusowych domów mody. Guinness przyjaźniła się między innymi z Alexandrem McQueenem i zaliczana była do jego muz.

Urodzona w 1967 roku Daphne jest artystką wywodzącą się ze znanej irlandzkiej rodziny Guinnessów, po której odziedziczyła majątek. Jest córką Johnatana Guinnessa i francuskiej piękności Suzanne Lisney. W latach 80. mieszkała wraz ze swoją siostrą Catherine - towarzyszką Andy'ego Warhola - w Nowym Jorku. W wieku 19 lat poślubiła pochodzącego z Grecji miliardera Stavrosa Niarchosa, by 12 lat później rozwieść się zyskując w ramach ugody 20 mln dolarów.

Piękna dziedziczka nie miała żadnych problemów, żeby wkroczyć do świata mody i stać się jedną z jego ikon. Udzielała się jako dziennikarka modowa, a przede wszystkim zebrała sporą kolekcję kreacji haute couture. Jest wielką fanką wykorzystania w projektowaniu ubrań elementów militarnych jak zbroje i broń. W grudniu 2009 roku można ją było podziwiać w teledysku KiD CuDi - "Pursuit of Happiness". Była też modelką podczas specjalnego, zorganizowanego przez Naomi Campbell, pokazu - "Campbell's Fashion For Relief" - z którego dochód przekazany został w 2010 roku matkom z Haiti. We wrześniu ARS Cosmetics wypuści na rynek linię kosmetyków, których twarzą została właśnie Daphne Guinness.