Rozszerzone pory to skutek wzmożonej pracy gruczołów łojowych i zalegania w nich wydzieliny łojowej. Niestety nie ma możliwości trwałego zmniejszenia ich, są jednak sposoby na to, by stały się mniej widoczne.

Reklama

Najważniejsze jest oczyszczanie

Odpowiednie oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji i zdrowego wyglądu. Przede wszystkim należy pamiętać o codziennym, dokładnym usuwaniu makijażu a następnie oczyszczeniu twarzy za pomocą żelu antybakteryjnego i przemyciu skóry tonikiem z kwasem salicylowym lub glikolowym. Raz na jakiś czas musimy pamiętać także o peelingu, który odpowiednio złuszczy i oczyści skórę.

Pielęgnacja

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy należy nałożyć nawilżyć skórę. Na rynku dostępne są specjalne kremy, które zmniejszają pory, obkurczają ujścia gruczołów łojowy, lekko matują i wyrównują powierzchnię skóry. Ważnym bronią w walce z porami są maseczki na twarz, najlepsze rezultaty przyniesie ta z zielonej glinki.

Odpowiedni makijaż

Makijaż to najskuteczniejszy sposób maskowania rozszerzonych porów. Jeśli wybierzemy podkład o płynnej konsystencji, który zakryje pory a następnie przypudrujemy twarz sypkim pudrem, cera będzie wyglądała na zupełnie gładką. Stanowczo należy unikać pudru prasowanego, który podkreśla rozszerzone pory.