Nazywa się Ann Ward. Ma 19 lat, 188 cm wzrostu i talię tak szczupłą, że można ją objąć dłońmi. Na oczach telewidzów zrobił to jeden z sędziów  America's Next Top Model, J Alexander. Ann przy swoim wzroście waży zaledwie... 5 kilo.

„Ma najchudszą talię na świecie, spójrz na nią!– wykrzyknęła na jej widok prowadząca Tyra Banks. „ Ale jest w niej coś, co bardzo mi się podoba” – dodała od razu.

Ann Ward jest wychudzona nawet jak na nienaturalne standardy obowiązujące w świecie modellingu. Po jej wygranej ze strony opinii publicznej pojawiło się dużo głosów krytycznych, a jury programu zostało oskarżone o promowanie anorektycznych sylwetek. Trudno się nie domyślisz, że publiczne wyniesienie tak chudej dziewczyny może przyczynić się do nasilenia problemów z zaburzeniami odżywiania, który dotyka coraz więcej dziewcząt a nawet dzieci.

Mimo tych kontrowersji Ward wygrała umowę z prestiżową agencją modelek i kontrakt z firmą Cover Girl. Zwyciężczyni wystąpi również w sesji zdjęciowej dla włoskiej edycji magazynu Vogue.

Jak niebezpieczna może stać się anorektyczna gwiazda? Zabójczo niebezpieczna.