Mistrzynie przesady

Gwen Stefani i Amy Winehouse jako charyzmatyczne wokalistki o punkrockowej duszy nie mogą pozwolić sobie na mdłe spojrzenie. By nigdy nie traciło na wyrazistości używają czarnego eyelinera, którym malują grubą kreskę na górnej powiece. Efekt czasem jest przerysowany (szczególnie w przypadku Am), ale jakże charakterystyczny. To spojrzenie może zabić.

Zalotne boginie

Beyonce i J.Lo muszą mieć gwarancję, że ich oczy zawsze są pięknie i seksowne. Nie rozstają się więc z czarną kredką, którą malują dolną i górną powiekę. Żeby efekt był jeszcze bardziej wyrazisty przed wyjściem na scenę przeciągają jeszcze kreskę na górnej powiece eyelinerem. Tych oczu się nie zapomina.

Fatalne blondynki

Nie wszystkie blondynki chcą być eteryczne i naiwne. Avril Lavigne i Julia Stiles by dodać sobie zadziorności sięgają po ciemnej kredki w połączeniu z ciemnym cieniem. Czy te oczy mogą kłamać - chyba tak.

Jak wykonać makijaż

Modne w tym sezonie mocne kreski na górnej powiece najlepiej jest robić eyelinerem lub flamastrem. Jednak narysowanie równiutkiej linii wymaga nie lada wprawy.

Do zrobienia delikatnego makijażu lepiej wybierać miękkie ołówki. By podkreślić kształt oka lub lekko go skorygować, trzeba narysować linię na górnej powiece (tuż nad linią rzęs), począwszy od wewnętrznego kącika oka. Można linię nieco przeciągnąć ponad zewnętrzny kącik - wówczas oczy wydają się większe i weselsze. Kreska na dolnej powiece, którą należy malować od środka powieki ku jej zewnętrznemu kącikowi, sprawa, że rzęsy wydają się gęściejsze.

Grube, kolorowe kreski można stosować zamiast cieni do powiek - ożywiają oko. Jasna linia namalowana blisko wewnętrznego kącika rozjaśnia zmęczone oczy i sprawia, że wydają się one większe.

Ciemna kreska na dolnej powiece zmniejsza oko. Lepiej zatem poprowadzić ją od zewnętrznego kącika oka tylko do połowy i rozetrzeć.

Galeria kredek i eyelinerów


1. Czarny flamaster, Pierre Rene, 15 zł

2. Brązowa kredka z gumką, Revlon, 36 zł

3. Beżowa kredka z gumką, Pupa, 41 zł

4. Brązowa wodoodporna, Art Deco, 32 zł

5. Czarny eyeliner, Revlon, ok. 40 zł

6. Czarna kredka, Loreal, ok. 20 zł

7. Czarna, Revlon, ok. 30 zł

8. Czarny eyeliner, Maybelline, wzór