Szlachetne duety
Perły i jedwab występują chętnie w duecie nie tylko podczas wielkiej gali. Na co dzień spotykają się w recepturach kremów do pielęgnacji twarzy. Jedwab gra w nich rolę nawilżacza, bo jego proteiny utrzymują wodę w naskórku. Zaś perły dają cerze elastyczność.

Paszport do młodości

Jeśli jesteś miłośniczką pereł w kosmetykach, masz szansę nadługo zachować młodzieńczy wygląd cery. A to dlatego, że bez trudu znajdziesz mleczka, toniki i kremy z perłowymi wyciągami, dostosowane do twoich potrzeb. Np. perły słodkowodne wykorzystane w serii Perła i jedwab, Miraculum, mają zdolność przyspieszania metabolizmu komórkowego (a jego spowolnienie jest jedną z przyczyn starzenia się skóry). Efektem ich działania jest gładsza cera o zdrowym kolorycie. Ekstrakty z białych i czarnych pereł poławianych w Morzu Chińskim warto polecić cztredziestolatkom. Substancje te potrafią zachęcić do większej aktywności komórki skóry dojrzałej. Znajdziesz je w linii AA Prestige, Oceanic.
Reklama

Moc jedwabiu - panaceum na włosy

Jedwabna nitka wydaje się nam delikatna i nietrwała. A jednak pozory mylą - żadne inne naturalne włókno nie jest równie odporne na rozciąganie. Pod tym względem jedwab jest trzy razy mocniejszy niż stal! Nic dziwnego, że Chińczycy całe wieki pilnie strzegli przed światem tajemnicy jego wyrobu.
Czyż nie byłoby świetnie, gdyby lśniący i elastyczny jedwab choć część swej mocy oddał cienkim i delikatnym kosmykom? Takie pytanie kosmetolodzy zadawali sobie od dawna. Odpowiedzią są nowoczesne preparaty do włosów z jedwabnymi proteinami. Zawrotną karierę robią odżywki z czystym jedwabiem, np. Biosilk, amerykańskiej firmy Farouk System, wygładzająca włosy po umyciu. Skoncentrowane proteiny jedwabiu zawarte w balsamach i odżywkach budową przypominają włos. Białko włosa zbudowane jest bowiem z dziewiętnastu aminokwasów, a proteiny (np. te w kosmetykach Farouk) - z siedemnastu. Dzięki temu podobieństwu, jedwab z łatwością przenika do struktury osłabionych włosów, pokrywając ochronną otoczką ich powierzchnię. A wtedy działa jak nieprzemakalny kokon, niedopuszczając do ponownego przesuszenia włosów. Jeśli więc Twoje pukle straciły połysk i wigor, np. po zbyt częstym farbowaniu, możesz zafundować im jedwabną kurację. Do dyspozycji masz szampony, serum i odżywki, np. firm Nivea, Wella, Tanita, Biosilk. Jedwab ma niezwykle silne właściwości nawilżające i regenerujące. Zdziwisz się, jak szybko przywróci matowym, przesuszonym włosom połysk i elastyczność.
Perłowy peeling - jedwabiście gładkie ciało

Ulubionym zabiegiem kuracjuszek w luksusowych SPA na świecie jest peeling ciała z użyciem rozdrobnionych muszelek i macicy perłowej, wygładzający i rozświetlający skórę.
Te same jedwabne i perłowe ekstrakty, które stosuje się do odmładzania cery, służą z powodzeniem do pielęgnacji ciała. Nawilżają je, rozświetlają i regenerują. Dbałość o gładką skórę możesz rozpocząć już od rana, pod prysznicem, np. odświeżając się za pomocą Jedwabiście Kremowego Żelu Dove. Oprócz czystego jedwabiu zawiera on też olejek z makadamii. Potem wystarczy wklepać w osuszoną skórę trochę balsamu z jedwabiem lub perłami. Te dwa arystokratyczne składniki podnoszą rangę także tych kosmetyków, które zwykle stoją na końcu orszaku preparatów pielęgnacyjnych - dezodorantów. Wyciąg z pereł znajduje się w Pearl Beauty, najnowszej linii dezodorantów firmy Nivea. Wyrównując koloryt skóry, perły dbają, aby nawet ukryte partie naszego ciała, pachy, zawsze wyglądały atrakcyjnie.


1. Dezodorant Pearl Beauty, Nivea, 10 zł
2. Szampon Silky Shine, Nivea, ok. 8 zł.
3. Krem Progressif Anti - Age, Carita, ok. 500 zł
4. Krem Sunsilk Jedwabiście gładkie włosy, ok. 8 zł
5.Mydło w piance jedwabista gładkość skóry, Fa, 9 zł
6. Żel pod prysznic, Dove, 12 zł
7. Dezodorant Silk Dry, Dove, 9 zł.
8. Program pielęgnacyjny Prosystem Home Care, Dr Irena Eris, wzór (dostępny na receptę)