Pewnie nie raz stałaś przed półką w drogerii, kontemplując dostępne preparaty i zastanawiając się, który wybrać. Szybko rachowałaś w głowie, czy kupno tubki na trzy użycia za trzycyfrową kwotę nie zrujnuje twojego budżetu…

KILKA SŁÓW O KREMIE POD OCZY

Reklama

Krem pod oczy różni się od tego, którym smarujesz resztę swojego oblicza składem. Ponieważ ma dbać o partie skóry cieniutkiej, delikatnej i bardzo podatnej na wszelkie podrażnienia, jest kosmetykiem wyjątkowo delikatnym. Nie może zawierać silnie działających substancji liftingujących ani głęboko oczyszczających. Może jedynie nawilżać lub delikatnie napinać naskórek.

Skoro zatem skład takiego kosmetyku jest o wiele mniej bogaty niż kremu do całej twarzy i dekoltu, nie może on działać równie skutecznie, prawda? Zatem stosowanie kosztownego kremu na całą buzię to działanie – wbrew pozorom – bardzo niekorzystne dla skóry, która otrzymuje mniejszą dawkę odmładzających substancji.

Wysoka cena ma sprawić, że produkt wyda się bardziej pożądany i niezbędny każdej z nas. Jak widać, taka strategia marketingowa sprawdza się doskonale - prawie każda z nas ma w kosmetyczce przynajmniej jedno opakowanko kremu pod oczy, choć pewnie co piąta w ogóle tego potrzebuje.

KTO POTRZEBUJE KREMU

Czy zatem nie trzeba smarować skóry pod oczami? Trzeba, ale z głową. Pielęgnacja tych okolic jest równie ważna jak nawilżanie dekoltu czy podbródka. Dobór odpowiedniego kosmetyku zależy od potrzeb.
Producenci oferują specyfiki, które pomagają walczyć z cieniami pod oczyma, z uczuciem ściągnięcia czy opuchlizną. I tylko jeśli borykasz się z takim problemem, powinnaś używać odpowiedniego kremu.
Jeżeli natomiast szczycisz się brakiem worków pod oczami, a dodatkowo nie cierpisz z powodu nadwrażliwości, możesz spokojnie smarować oczy tym samym kremem, który wcierasz w całą buzię.

Reklama

KILKA DOBRYCH RAD

  • Jeśli często puchną ci oczy, trzymaj krem, którym je traktujesz, w lodówce. Zimny specyfik pomoże szybko zlikwidować opuchliznę.
  • Skóra wokół oczy jest bardzo delikatna, a raz zerwane włókno kolagenowe nie będzie już nigdy w dobrej kondycji. Dlatego szarpanie i tarcie jest zakazane!
  • Smarując powieki, wykonuj zawsze delikatny masaż składający się z poklepywania i głaskania.