Całe szczęście czasy wstydliwej Maryni z “Rodziny Połanieckich” odeszły w niepamięć. Dzisiaj mówi się o sprawach związanych ze zdrowiem kobiet pełnym głosem. W tym także o kwestiach pęcherza, czasem jakże palących i szczypiących.

Reklama

Pytanie 1: Czy łatwo jest rozpoznać zapalenie pęcherza?

Tak, dosyć łatwo. Dwa główne syndromy – uczucie pieczenia podczas siusiania i nieustające parcie na pęcherz – zazwyczaj pojawiają się w tym samym czasie i są intensywne.

Pytanie 2: Dlaczego zapalenie pęcherza tak często się u niektórych powtarza?

Lekarze nie są co do tego pewni, ale faktem jest, że u około 20 procent kobiet występuje taka tendencja. Rada jest tylko jedna: jeśli należysz do tej dosyć sporej grupy po zakończonej infekcji szczególnie starannie dbaj o higienę, myj i wycieraj strefę intymną od przodu do tyłu i pij codziennie jedną szkalnkę soku z żurawin (kwaśne środowisko powstrzymuje rozwój bakterii)

Pytanie 3: Dlaczego infekcje występują u kobiet, które żyją w stałych związkach?

W czasie stosunku penis może przenieść drobnoustroje z okolic odbytu w okolice ujścia cewki moczowej. Ale jeśli umyjesz się, zanim wskoczysz do łóżka, to pozbędziesz się bakterii. Pamiętaj, żeby zrobić siusiu po każdym stosunku.

Pytanie 4: Czy zapalenie pęcherza można leczyć samemu?

Nie, nawet nie próbuj, zapalenie pęcherza leczy się tylko lekami dostępnymi na receptę. Powinnaś więc skontaktować się w tej sprawie z ginekologiem.

_________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Schody do nieba, czyli tajemnica odchudzania
>>> Prawdy i mity o dezodorantach
>>> Stań się kobietą idealną