Ideały są policzalne. 90 na 60 na 90 - znasz to, prawda? To wymarzone wymiary, niestety, niewiele z nas może się nimi poszczycić... Przekonaj się, co liczby mówią o kobiecej atrakcyjności?

Reklama

ILE TRZEBA MIEĆ TU, A ILE TAM...

Wzrost: Jego średnia w Polsce, dla młodszego pokolenia kobiet, to około 165 cm. Większe szansę na bycie uznaną za atrakcyjną mają kobiety o przeciętnej wysokości ciała lub od tej przeciętnej wyższe. Najwięcej adoratorów będą miały pewnie te między 160 a 176 cm wzrostu.

Długość nóg: Jak się okazuje, ma ona niebagatelne znaczenie. Bardziej podobają się panie, które mają je dłuższe od przeciętnej w populacji o około 5 proc. Czyli Polka o 170 cm wzrostu powinna mieć 87- 90-centymetrowe nogi (przeciętna długość nóg to mniej więcej połowa wzrostu - w tym przypadku 85 cm, więc pięć procent więcej to ok. 4,5 cm). Jednak niewiele więcej, bo bardziej zaburzone proporcje już mężczyznom nie pasują.

Typ figury: idealne proporcje to klepsydra, więc większość Polaków uznaje za najładniejszą tę kobietę, która będzie miała taki sam obwód w piersiach co w biodrach. Stąd idealne proporcje to jednak 90-60-90. Ciekawe, czy 100 na 70 na 100 też się niekrótym podoba? Z badań wynika, że faceci lubią panie symetryczne - jeśli wielkość oczu, piersi, czy nozdrzy mieści się w przeciętnej dla danej populacji - to dobrze.

Kolor skóry: Opalenizna? - raczej nie. Mężczyźni jako atrakcyjniejsze wskazują kobiety o średniej dla populacji w danym regionie kolorze twarzy. Ewentualnie o ton jaśniejsze od średniej. W Polsce stwierdzenie "mężczyźni wolą blondynki" niekoniecznie jest prawdą, bo konkursy miss wygrywały i brunetki i blondynki. Największe szanse na zwycięstwo mają jednak kobiety wyraźne: czyli, albo jasne blondynki, albo czarnowłose.

_______________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czy krótko znaczy nudno?
>>> Dieta ostatniej szansy
>>> Gwałtu, rety! Angelina zjadła ciasto!