KREMY DO TWARZY

Reklama

Wszystko zależy od tego, jakiego kremu używasz. Jeśli potrzebujesz głównie nawilżającego, to naprawdę nie ma potrzeby wydawać na niego kroci. Zarówno tańsze, jak i droższe zawierają podobne składniki i mają podobne efekty.

Inaczej jest w przypadku kremów przeciwzmarszczkowych i odżywczych. W nim najważniejsza jest koncentracja składników aktywnych i nośniki, w których zostały one umieszczone. A to wymaga technologii, na które mogą sobie pozwolić liderzy rynku kosmetycznego. Niestety, wiąże się to z ceną, w którą wliczona jest nie tylko wartość samego mazidła, ale też badania, reklamę i wartość marki. Faktem jest jednak, że na krem przeciwzmarszczkowy warto wydać nawet kilkaset złotych. Jeśli cię na niego nie stać, porównaj składniki w nim zawarte z tymi, które są w tańszych odpowiednikach i wybierz najbardziej zbliżony.

SERUM

Wbrew pozorom droższe serum nie zawsze będzie lepsze od tańszego. Dzieje się tak dlatego, że jest to kosmetyk, który powinien być używany razem z kremem z tej samej linii. Jeśli więc miałabyś zdecydować się wyłącznie na serum z droższej firmy, lepiej kup i serum, i krem w niższej cenie, ważne byś stosowała je razem.KOSMETYKI DO MAKIJAŻU

Z pewnością warto zainwestować w droższy tusz do rzęs, bo z tanimi dzieli je przepaść: nie osypują się, dają rewelacyjny efekt i są trwałe. Podobnie jest z podkładem, który jest fundamentem dobrego makijażu. Mniejsze kwoty natomiast przeznacz na kolorowe kosmetyki, a więc cienie i pomadki. Tym bardziej że na rynku dostępnych jest wiele dobrych, polskich firm, które nie każą sobie płacić fortuny za błyszczyk do ust.

KOSMETYKI DO WŁOSÓW

Wszystko zależy od stanu twoich włosów. Jeśli są w dobrej kondycji, wystarczą dobrze dobrane środki z tańszej linii. Jeśli jednak wypadają, łamią się albo brakuje im blasku warto pomyśleć o czymś droższym. Tylko na co się zdecydować? Jeśli masz niewiele pieniędzy, wydaj je na odżywki i maseczki, zwłaszcza te z salonów fryzjerskich. Nie warto natomiast kupować drogich szamponów, które i tak składają się głównie ze środków myjących. Podobnie jest z kosmetykami do stylizacji.

ŻELE POD PRYSZNIC ORAZ BALSAMY DO CIAŁA I RĄK

W renomowanych firmach osiągają bardzo wysokie ceny. Tymczasem nie ma najmniejszych powodow, by wydawać na nie fortunę. Wszystkie żele i tak zawierają środki myjące, dlatego wystarczy kupować swój ulubiony, najlepiej w dużym opakowaniu zbiorczym. Podobnie jest z balsamami do ciała i kremami do rąk - w obu przypadkach najważniejsze jest systematyczne stosowanie. Warto natomiast zainwestować w preparaty antycellulitowe.