Legendy związane z żeń-szeniem mają swoje źródło w jego długowieczności. Żeń-szeń bowiem potrafi przeżyć nawet ponad sto lat. A im jest starszy, tym więcej ma substancji witalnych. Jego cudowne właściwości znane są od pięciu tysięcy lat.

Ponoć w krajach starożytnej Azji lekarze odstępowali od śmiertelnie chorego dopiero wtedy, gdy po podaniu żeń-szenia jego stan się nie poprawiał. Natopmiast w Chinach tradycja nakazywała ojcu przekazać korzeń żeń-szenia synowi w dniu jego ślubu - zarówno ze względu na moc wzmacniania umysłu i ciała, jak i budzenie miłosnych zapałów.

Ale to nie wszystkie jego zalety. Nawet dziś żeń-szeń nazywany jest wszechlekiem lub panaceum - właśnie dlatego, że po stosowaniu go ogromna większość osób odczuwa poprawę.

Największe efekty działania to:

lepsza odporność przed zakażeniami, zwłaszcza jeśli chodzi o infekcje dróg oddechowych, moczowych oraz skóry,

lepsza przemiana materii, która korzystnie wpływa na codzienną aktywność, dając więcej energii i chęci do działania,

• wolniejsza synteza kwasu mlekowego w pracujących mięśniach, która umożliwia dłuższe wykonywanie pracy fizycznej lub treningu bez uczucia zmęczenia,

• tonizowanie układu krążenia usprawnia przepływ krwi przez narządy wewnętrzne wpływając na ich lepsze dotlenienie, odżywienie i funkcjonowanie,

• ochrona przed niekorzystnym działaniem stresu dzięki wolniejszemu uwalnianiu hormonów stresów,

poprawia nastrój i koncentrację, ułatwia uczenie się dzięki większemu wytwarzaniu w mózgu adrenaliny i serotoniny,

opóźnia procesy starzenia organizmu dzięki obecności witamin antyoksydacyjnych, które neutralizują wolne rodniki.