Na rynku wydawniczym wkrótce pojawi się pierwszy przewodnik "Vogue’a" po zawiłym świecie branży modowej.

To już zabawa dla tych, którzy na poważnie myślą o poświęceniu swojego życia na ołtarzu butów i sukienek, ponieważ będzie można znaleźć tam rady m.in. jak dostać się do świata mody, jak zdobyć staż oraz czego i gdzie się uczyć, by dostać pracę w branży modowej.

JAK SIĘ UCZYĆ, TO OD NAJLEPSZYCH

"THE TEEN VOGUE HANDBOOK: An Insider's Guide to Careers in Fashion" będzie podzielone na sześć sekcji, w których przykładem świecić będą najwięksi guru: Marc Jacobs, Bruce Weber czy Patrick Demarchelier oraz młodzi ale już docenieni projektanci.

Wydawcy zapewniają, że nie ma to być sztuka dla sztuki i że po przeczytaniu będzie można na serio zająć się planowaniem kariery. Książka ma być przede wszystkim zbiorem praktycznych wskazówek, adresów odpowiednich szkół i porad, gdzie kończyć kursy i jak oraz do kogo zgłaszać się na staże by nabrać doświadczenia, o czym zapewnia Amy Astley, redaktor naczelna "Teen Vogue’a". Swoje pomocne porady umieszczą tam styliści, redaktorzy mody, fotografowie i spece od wizerunku. Dowiesz się jak złożyć w agencji resume, jak przygotować się do rozmowy o staż, jakich rzeczy szukają projektanci u swoich asystentów i tym podobne.

Od Anny Wintour można się dowiedzieć, że kluczem do zwycięstwa jest motywacja i wytrwałość – szybka kariera to kariera krótka, najważniejsze według niej to zdobyć fach.

Karl Lagerfled na starcie odrzuci wszystkich średniaków. Branża modowa to według niego elita elit, dlatego nie ma tam miejsca dla byle kogo: "Spytaj siebie, czy jesteś pewien, że to świat dla ciebie? I czy jesteś pewien, że jesteś odpowiednią osobą, by przetrwać w tym świecie - świecie mody, świecie bez zasad, bez praw?".

Przepis na karierę według "Vogue’a" będzie można kupić przez Internet od 5 października. Na portalu Amazon.com już można zapisywać się na swój egzemplarz. Cena: ok. 25 dolarów.

I ty możesz sobie zamówić tę książkę

_______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zobacz, jak się zemścić na byłej partnerce
>>> Możesz mieć ubranie z kawy lub pokrzywy
>>> Wolimy dziwadła niż słodkie ślicznotki