Inne
Reklama

Podobno nie szata zdobi człowieka, ale jak się okazuje, wygląd jest równie ważny jak talent i osiągnięcia. Przekonali się o tym znani i lubiani, których pod lupę wzięli jurorzy rankingu "Newsweeka", projektanci: Natasha Pavluchenko, Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski i Bernard Hanaoka, styliści Anna Męczyńska, Monika Jurczyk, Janusz Wrona i Michał Zaczyński.

Okazało się, że same dobre chęci nie wystarczą. I czasem po prostu warto trzymać się zasady: im mniej, tym lepiej.

Najlepiej ubrani 2007

Inne / JACEK MARCZEWSKI

1. Szymon Majewski, satyryk

Za styl eklektyczny, buntowniczy, pozornie groteskowy, trudny do podrobienia.

Inne / Fot. Piotr Kowalczyk

2. Beata Sadowska, prezenterka TVP

Skutecznie lansuje styl miejski. Jej znaki rozpoznawcze to: dopasowane płaszczyki, spodnie i duże torby. Ma zawsze świetną fryzurę, dobry makijaż i nawet kozaczki nosi z gracją!

Inne

3. Reni Jusis, piosenkarka

Pożegnała się z T-shirtami i bojówkami, dresami i małymi czarnymi i wskoczyła w ekstrawaganckie ciuszki rodem z filmu "Barbarella". Cudowna metamorfoza roku!

Inne

4. Radosław Sikorski, szef MSZ

Reklama

Nie tylko świetnie się ubiera, ale i dobrze się nosi. Wyprostowana sylwetka, wypielęgnowana cera i włosy, pewność siebie powodują, że same ubrania schodzą na plan dalszy.

5. Otylia Jędrzejczak, pływaczka

Zmiękczyła serca jurorów pomysłowością. Otylia na własnej skórze wypróbowała zasadę dobrze znaną, ale rzadko stosowaną: jeśli nie wiesz, jak się ubrać, ubierz się klasycznie. Pływaczka postawiła na minimalizm - wygląda skromnie, acz elegancko.

Najgorzej ubrani 2007

1. Edyta Górniak, piosenkarka

Wcieliła się m.in. w Pocahontas, Marusię, afrykańską księżniczkę i wesołego tygryska. Złośliwi twierdzą, że tym samym podsuwa przedszkolakom pomysły na śmieszne przebrania...

2. Piotr Gąsowski, aktor i prezenter

Zasłynął z kiczowatych kreacji: futer, kilogramów biżuterii, dziwnych furażerek, wykładanych kołnierzy koszul (w pastelowych, słodkich kolorach!) i gołej owłosionej klaty...

3. Agata Młynarska, prezenterka Polsatu

Wymagającemu jury nie spodobały się jej pomarańczowa sukienka nałożona na białą koszulę, bollywoodzka halka zarzucona na dżinsy i kreacja stylizowana na zakonnicę, w której wystąpiła na jubileuszowej gali Polsatu.

4. Joanna Liszowska, aktorka

Co za dużo, to niezdrowo. Nawet na scenie. Lakierowane uniformy, bawarskie pióra, aureole... Zdaniem jury, Doda wygląda przy niej jak skromna bibliotekarka....

5. Katarzyna Hall, minister edukacji

Nie ufa fryzjerom, w drogeriach jej duszno, na shopping nie ma czasu. A stylista to jej wróg.