W modzie jest wszystko co wyraziste, lśniące, przykuwające spojrzenia, ale także przerysowane i szokujące. Nadmiar to nowy minimalizm, zupełnie tak jak oversize, który stał się uniwersalnym rozmiarem tego sezonu. Fantazyjne połączenia skór, lakierowanych tkanin, cekinów, naszywanych koralików i pereł, a także pozłacanych ozdób mogą sprawiać wrażenie przytłaczających, ale będą wyglądać doskonale podczas karnawałowych szaleństw. W końcu to czas, aby błyszczeć i poczuć się jak gwiazda!

Reklama

Karnawałowych stylizacji może być tyle, ile sposobów spędzenia tych zimowych wieczorów. O ile eleganckie przyjęcia, bale i wystawne kolacje zobowiązują do zachowawczości
i elegancji, o tyle świętowanie tego zabawowego czasu w gronie znajomych, na plenerowych imprezach czy w klubach pozwala na większą swobodę. Bez względu na miejsce i okoliczności karnawałową kreacją numer jeden pozostaje sukienka. Długa z trenem, mini, przylegająca do ciała lub w stylu tuniki. Bez względu na wybór, sukienka jest doskonałym połączeniem szyku, oryginalności i klasyki. Wystarczy dobrać do niej piękną biżuterię lub szalone dodatki, aby odpowiednio zmienić jej charakter.

Zabłyśnij w karnawałową noc! / Media

Alternatywą dla sukienek mogą być w tym roku błyszczące legginsy uzupełnione prostą marynarką i oryginalnymi butami. Zestaw, który jeszcze kilka sezonów temu nie miałby prawa bytu, tej zimy jest prawdziwym hitem. Przepych i bogate zdobienia już nikogo nie dziwią. Biżuteryjne ozdoby występują na każdej możliwej części garderoby, począwszy od butów, przez spodnie i bluzki, skończywszy na czapkach i rękawiczkach. To znacznie ułatwia tworzenie karnawałowych stylizacji. Jednak dla tych z was, które cenią klasykę, idealnym uzupełnieniem czerni będą delikatne, ale uwodzicielskie koronki.

Zabłyśnij w karnawałową noc! / Media

Nowy Rok i Karnawał to okazja do szaleństw, oderwania się od codzienności, zapomnienia o ograniczeniach i sztywnych zasadach. W karnawałowej modzie nie ma kodeksu. Dozwolone jest wszystko, a szczególnie doceniana zostaje oryginalność, klasa, własny styl i znajomość trendów.