Jak wygląda ikona mody? Nie jest ani najmłodsza ani najwyższa. Kate Moss - jedna z najsłynniejszych modelek świata - skończyła 38 lat, a jej mocna pozycja w branży pozostaje niezmienna.

Reklama

Moss została odkryta przez Sarę Ducas ze Storm Agency w wieku 14 lat. Do rangi top modelki wyniósł ją Calvin Klein, z którym współpracowała w latach 90., reklamując jego jeansy, perfumy i bieliznę. Za każdym razem uwagę przyciągała jej niezwykle szczupła sylwetka i stylizacja określana, jako "bezdomne dziecko". Pracowała też dla takich domów mody jak Dolce & Gabbana, Versace, czy Yves Saint Laurent.

Kate utrzymuje się na szycie już ponad 20 lat. W tym czasie pojawiła się na niezliczonej liczbie okładek magazynów i kampanii reklamowych. Stworzyła też własną kolekcję ubrań dla marki Topshop, sześć autorskich perfum i linię torebek dla Longchamp. Za każdym razem już samo nazwisko supermodelki gwarantowało reklamowanym przez nią wyrobom rewelacyjną sprzedaż. W kolejce do realizacji czekają takie projekty jak szkoła modelek czy autobiografia.

W poniedziałek modelka kończy 38 lat i może zapisać na swoim koncie jeden z najbardziej pracowitych i udanych okresów w karierze. W lipcu poślubiła wieloletniego narzeczonego Jamiego Hince'a i mimo że media nie pisały o niej aż tak często, jak o kreacji Kate Middleton, jej suknia również znalazła się wśród najpiękniejszych ślubnych kreacji sezonu. Zaprojektował ją dla Kate "wyklęty" przez świat mody John Galliano, prywatnie jej bliski przyjaciel.

Moss trafiła też po raz 31. na okładkę prestiżowego magazynu "Vogue", wraz z marką Rimmel wypuściła linię pomadek i dwa razy była gwiazdą pokazu domu mody Louis Vuitton. To coś więcej niż tylko chwilowa moda na zapraszanie dojrzałych modelek na wybiegi, Kate Moss naprawdę wydaje się być jak dojrzałe wino...