Brytyjska modelka już dawno została uznana za ikonę stylu i kobietę, która wyznacza nowe trendy w modzie. Zapewnia jednak, że sukces dobrej stylizacji opiera się na mocnych fundamentach, dlatego zachęca do odnalezienia odpowiednich krojów i odzieżowej bazy, która pozwala za każdym razem tworzyć ciekawe stylizacje.

Reklama

- Jeśli znajdziesz element garderoby, w którym czujesz się dobrze i w którym dobrze wyglądasz trzymaj się tego. Osobiście, najlepiej czuję się w jeansach i swetrze. Bardzo lubię wąskie jeansy, choć nie ukrywam, że ostatnio chętnie sięgam również po dzwony - wyjaśnia modelka. - Uważam, że jednym z najbardziej praktycznych elementów garderoby jest spódnica ołówkowa - zawsze świetnie się prezentuje i pasuje praktycznie do każdej sylwetki - dodaje Kate Moss.

Modelka zachęca również do szukania inspiracji w przeszłości. Dla niej najbardziej atrakcyjne pod względem modowym były lata 60. i 70.

- Styl z tamtego okresu nie jest widoczny we wszystkim, co noszę, ale nie da się ukryć, że jest dla mnie swego rodzaju punktem wyjścia. Koniec lat 60. to był bardzo ekscytujący czas, w świecie mody działo się bardzo dużo. Dobrze jest mieć własne inspiracje i punkt wyjścia dla tworzenia nowych kreacji - sugeruje Kate Moss.

Choć często w wizerunek Kate Moss wdziera się pewien nieład, nie ma tu mowy o przypadku. Każdy element jej garderoby jest przemyślany i dopracowany, do czego zachęca również inne panie.

- Jeśli masz zaplanowane ważne wyjście, albo duży event, powinnaś przemyśleć, w czym chcesz się zaprezentować. Zawsze upewniam się, że z wyprzedzeniem zaplanowałam, w czym pokażę się publicznie, dzięki czemu nie ogrania mnie modowy kryzys - wyjaśnia modelka. Nie ukrywa jednak, że jednym z jej doradców jest jej nastrój, który często dyktuje co ma na sobie.

Kate Moss powtarza mantrę wielu stylistów - najważniejsze są dodatki, samą tę radę już dawno wzięła sobie do serca. Przyznaje, że w jej szafie musi się znaleźć miejsce na szale, kapelusze i okulary.

- Podobnie jak w stylizacji, w doborze dodatków trzeba zachować umiar. Noszenie zbyt wielu ozdób jednocześnie może wyglądać źle. Nie mam jednej, sztywnej zasady jak należy nosić dodatki. Mój mąż np. zawsze powtarza, że nie należy zakładać i kapelusza, i okularów - zdradza Kate Moss. Dodaje również, że zawsze ma w swojej torebce parę okularów Ray Ban. No i biżuteria, tej jak zapewnia Mos "nigdy za wiele".