- Doskonałe jest w modzie to, co wyraża ducha czasu i co odbiorca rozumie i chce kupić - powiedziała Joanna Bojańczyk, krytyk mody i jedna z jurorek konkursu.

Projektantem Roku został najgłośniejszy debiutant ostatniego czasu - Robert Kupisz.

Reklama

- W końcu zostałem nagrodzony za to, co robię, a nie za to, jak wyglądam... Do tej pory wygrywałem w różnych rankingach najlepiej ubranych i bałem się, że jak tak dalej pójdzie to dostanę grand prix za powierzchowność. Zrobiłem dwa bardzo duże pokazy w ciągu jednego roku, które zebrały bardzo dobre recenzje i jeszcze otworzyłem butik, więc chyba zasłużyłem na tę nagrodę - powiedział Robert Kupisz.

Wydarzeniem Roku okrzyknięto pokaz Gosi Baczyńskiej. Projektantka zaprezentowała swoją kolekcję w październiku na jednym z praskich podwórek przy ulicy Kępnej w Warszawie. Inscenizacja "Wielkie Pranie z LG" oparta była na legendarnym filmie "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego. W role modelek wcieliły się m.in. Małgorzata Niemen, Katarzyna Trzcińska i Tola Szlagowska.

Z kolei nagroda specjalna Projektant z Klasą 2011, którą przyznało radio RMF Classic trafiła w ręce Joanny Klimas. - Jestem bardzo wzruszona i mogę obiecać, że będę się dalej starać - powiedziała projektantka.

Wśród polskich marek, które zdobyły wyróżnienia znalazły się: Tatuum (polska marka popularna), Vistula (polska marka ekskluzywna), Laura Guidi (polska marka ekskluzywna), Simple (za pionierski na polskim rynku album prezentujący dokonania marki). Debiutem roku okrzyknięto markę obuwniczą Loft 37(obuwie popularne), która jako pierwsza wprowadziła na polskim rynku usługę "Stwórz swoje buty".

"Twój Styl" nagrodził także marki zagraniczne. W kategorii bielizna popularna nagrodę otrzymały Intimissimi i Triumph. Markę MUJI (zagraniczna marka popularna) nagrodzono za wprowadzanie na polski rynek "doskonałego minimalizmu". Uwadze jurorów nie uszły także dokonania szwedzkiej marki sieciowej H&M (nagroda również w kategorii zagraniczna marka popularna), która sprawia, że światowe trendy są w zasięgu naszej ręki i...kieszeni. Marka Swatch okazała się bezkonkurencyjna jeśli chodzi o zegarki popularne. Świat zagranicznej mody "z wyższej półki" reprezentowały podczas gali marki Red Valentino, Givenchy oraz Pierre Hardy.

Reklama

Moda to także modna biżuteria. "Twój Styl" docenił w tej kategorii dwie firmy - APART za mecenat w świecie mody i wspieranie projektantów, zaś W. Kruk za kolekcję przygotowaną przez Annę Orską. Również statuetki wręczane laureatom zaprojektowała specjalnie na tę okazję firma APART.

Jury wyróżniło także Soho Factory - "miejsce doskonałe", które w krótkim czasie stało się jednym z najważniejszym adresów warszawskiego świata mody. To do jego industrialnych wnętrz większość projektantów przeniosła swoje pokazy. W 2011 roku Soho Factory gościło m.in. Roberta Kupisza, Macieja Zienia, Łukasza Jemioła, Rodrigo De La Graza czy galę finałową konkursu Fashion Designer Awards.

- Myślę, że "Twój Styl" rekomenduje rzeczy, do których możemy aspirować i które nie są wypaczone. Nie jest to niesamowicie awangardowa moda. To raczej elegancka, czasami +odjechana+, klasyka. W redakcji pracują osoby, które się na modzie rzeczywiście znają . Można im zaufać - powiedziała Agata Passent, felietonistka "Twojego Stylu".

Do obrad jury "Twój Styl" zaprosił: Joannę Bojańczyk (komentatorka mody), Zuzę Krajewską i Bartka Wieczorka (fotografowie), Małgorzatę Kożuchowską (aktorka), Agnieszkę Maciąg (modelka i dziennikarka) oraz Wojciecha Rostowski ego (makijażysta, dyrektor artystyczny Max Factor). W jury zasiedli także przedstawiciele wydawnictwa Bauer: Joanna Lorynowicz (vice redaktor naczelna TS), Maria Szaj (dyrektor działu stylizacji - przewodnicząca jury), Katarzyna Miśkowiec (dyrektor artystyczna) oraz Maciej Brzozowski (dyrektor public relations Grupy Bauer).

Również czytelniczki "Twojego Stylu" mogły przyznać swoją nagrodę. Otrzymała ją marka Wittchen.

Gala konkursu "Doskonałość Mody 2011" odbyła się w czwartek w wyróżnionych przez "Twój Styl" wnętrzach Soho Factory. Atrakcją wydarzenia był pokaz kolekcji wiosna/lato 2012 marki Tru Trussardi.