Jak poinformowali organizatorzy łódzkiego Tygodnia Mody, kolekcje zgłaszane do udziału w pokazach Designer Avenue (Alei Projektantów) powinny składać się minimalnie z 30 sylwetek, a maksymalnie z 45.

Reklama

Projektanci zainteresowani pokazami OFF Out Of Schedule mogą nadsyłać kolekcje - męską lub damską - złożoną z maksymalnie 14 projektów, w przypadku kolekcji mieszanej - do 20 sylwetek.

- Kolekcje muszą być premierowe i nie pokazywane wcześniej w Polsce - podkreślają organizatorzy Fashion Week Poland. Kolekcje zakwalifikowane do pokazów wybiorą dwie Rady Programowe, a wyniki zostaną ogłoszone w drugiej połowie lutego.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największa w Polsce impreza poświęcona modzie, organizowana od kilku lat w Łodzi. Jej wiosenna edycja odbędzie się w tym roku w dniach 18-22 kwietnia.

W każdej edycji w programie znajduje się kilkadziesiąt pokazów, festiwal filmów o modzie, wystawy i warsztaty. Gośćmi Fashion Week byli dotąd m.in. Agatha Ruiz de La Prada, Kenzo Takada, Patrizia Gucci, Miguel Vieira, Georges Chakra czy Diane Pernet.

Reklama