W piątkowy wieczór Jeremy Scott zaprezentował jesienno-zimową kolekcję dla marki adidas Originals. Scott od wielu lat współpracuje z adidas Originals, jednak jego projekty nie są dostępne w Polsce.

Reklama

Łódzki fashion week to więc dla miłośników talentu kontrowersyjnego projektanta prawdziwa gratka. Scott nie tylko prezentuje kolekcję, o której mówi, że jest "kwintesencją wyczesanego i kolorowego stylu ulicy. Pełno w niej drapieżności dżungli i militarnego designu", ale także otwiera pop-up store (sklep tymczasowy) ze swoją kolekcją. Większość ubrań to unisex - mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jeremy Scott jest amerykańskim projektantem, który swoją karierę zaczynał w Paryżu. Znany jest z odważnych i "wystrzałowych" kreacji, które chętnie zakładają gwiazdy sceny muzycznej - do jego klientek należą m.in. Madonna, Rihanna, Kanye West, Bjork, Beyonce czy Lady Gaga. To Scott stworzył futurystyczny uniform, który miała na sobie Britney Spears w teledysku do piosenki "Toxic". Był także pierwszym projektantem, który ubrał znaną z Muppetów, Miss Piggy.

Scott jest promotorem niekonwencjonalnych stylizacji. Stworzył m.in. spodnie z jedną nogawką, a za inspiracje do projektowania sukienek służą mu produkty fast-food. Ze względu na stałe czerpanie z popkultury bywa nazywamy "Jeffem Koonsem świata mody".