Najbardziej intrygująca w paryskim świecie mody pozostaje kwestia zastępstwa Johna Galliano w domu Dior. Wielu znawców jest zdania, że Fashion Week jest idealną okazją do ogłoszenia nazwiska nowego dyrektora artystycznego marki, na temat którego pogłoski nie ustają od marca.

Reklama

Na paryskich wybiegach pojawi się wielu startujących projektantów: Yoshiyuki Miyamae - odpowiedzialny za kolekcję pret-a-porter dla japońskiej marki Issey Miyake; Olivier Rousteing - niezwykle utalentowany dwudziestopięcioletni dyrektor artystyczny domu mody Balmain; Ling Liu i Dawei Sun - dwoje młodych stylistów chińskiego pochodzenia, którzy zastąpili Cedrica Charlier w domu Cacharel.

Wśród najsławniejszych nie zabraknie takich domów mody i nazwisk jak Louis Vuitton, Chanel, Agnes B., Jean-Paul Gaultier, Stella McCartney, Valentino, Paul & Joe, których pokazy przewidziane są na ostatnie dni tygodnia.

Tradycyjnie dom Thierry Mugler przygotował audiowizualną niespodziankę dla swoich wielbicieli. Po erotycznym wideo przedstawionym z okazji niedawnego Męskiego Tygodnia Mody, będzie można obejrzeć w środę ekskluzywny film krótkometrażowy z Lady Gaga w roli głównej. Z tej okazji Nicola Formichetti, dyrektor artystyczny u Muglera, zaprosił do współpracy dwójkę sławnych fotografów: Inez Van Lamsweerde i Vinoodha Matadina.

Niewątpliwą niespodzianką tegorocznego Tygodnia Mody w Paryżu, będzie pierwszy pokaz amerykańskiego rapera Kanyego Westa, stałego bywalca Tygodni Mody. Miejsce pokazu utrzymywane jest w ścisłej tajemnicy, a jego świadkami będzie mogło być jedynie sześćdziesięciu szczęśliwych wybrańców.

Tydzień Mody w Paryżu zakończy się 5 października pokazem kolekcji libańskiego projektanta Eliego Saaba.

Z Paryża Magda Dziubińska