Spotkanie z modą w Manufakturze rozpocznie się już w piątek, 7 października. Po południu o każdej pełnej godzinie będzie można podziwiać designerskie kolekcje młodych, jeszcze nierozpoznawanych przez polskie media projektantów o wschodnich korzeniach.

Reklama

"Spodziewać się można czołowych designerów prezentujących się dotąd na lwowskim, moskiewskim czy kijowskim Fashion Week" - zapowiada rzeczniczka Manufaktury Joanna Karpińska.

Na łódzkiej imprezie pojawi się m.in. wielokrotna uczestniczka Fashion Week Poland, pochodząca z Białorusi Natasza Pavluchenko. Projektantka do tej pory zdobyła Oskara Mody New Look 2005 oraz wiele innych prestiżowych nagród. Od 2005 r. prowadzi autorskie atelier oraz showroom. W Łodzi pojawi się też Milita Nikonorov - projektantka mody, absolwentka łódzkiej ASP, laureatka wielu prestiżowych konkursów, której marka kojarzy się z luksusem i świetną jakością.

Wieczorem zaplanowano zaś pokaz specjalny. Obejrzeć będzie można kolekcję Roksolany Bogutskiej - jednej z najbardziej znanych projektantek ukraińskich, słynącej z wielu kreacji dla b. premier Julii Tymoszenko. Zdaniem organizatorów, w projektach Bogutskiej dostrzec można zadziwiającą mieszankę ukraińskich motywów etnicznych oraz współczesnych trendów. Projektantka kreuje zdecydowaną, uwodzicielską i pewną siebie kobietę.

Piątkowe pokazy uzupełnią występy DJ-ów, a hostessy powitają gości herbatą z samowara.

Na sobotę przygotowano pokazy Manufaktura Fast Fashion, czyli prezentacje najnowszych kolekcji zimowych na sezon 2011/12 marek dostępnych w tym centrum handlowym. Wieczorem znów pokazane zostaną autorskie kolekcje projektantów. W trakcie imprezy malarze, nie tylko portreciści na miejscu mają tworzyć i sprzedawać swoje prace. Z koncertem wystąpi łódzko-rosyjsko-armeński zespół Samokhin Band; zaplanowano też nocne zakupy.

Także niedziela upłynie pod znakiem kolejnych pokazów i konkursów. Miłośnicy fotografii i podróży mogą też już od poniedziałku oglądać wystawę zdjęć Roberta Danieluka pt. "Transsiberian" będących zapisem z podróży koleją transsyberyjską.