"Celem tego pokazu jest udowodnienie, że na rowerze można wyglądać elegancko. Podczas pokazu modelki ubrane piękne, stylowe ubrania będą się prezentować na eleganckich rowerach miejskich" - wyjaśniła Marta Siek z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Reklama

Jak dodała, cycle chic to nazwa popularnego w Europie Zachodniej i USA trendu polegającego właśnie na przemieszczaniu się na rowerze w "normalnej", wręcz eleganckiej odzieży.

"To jeden z elementów promocji roweru jako zwykłego środka transportu dla wszystkich - nie tylko dla osób dbających o formę" - powiedziała.

Swoją ofertę dla rowerzystek stawiających na styl zaprezentują wiodące polskie marki odzieżowe. Niestety, choć prezentacja ograniczy się tylko do modelek, nie oznacza to, że panowie na rowerach wyglądają dostatecznie "modnie".

"Firmy, które wyraziły ochotę na wzięcie udziału w tegorocznym pokazie, to przedsiębiorstwa oferujące odzież damską. Ale jest to dla nas pole do popisu na przyszły rok, by zaprezentować w podobny sposób również odzież dla panów" - powiedziała Siek.