Portal DailyMail przytacza wypowiedź Christiana Louboutin, twórcy kultowych już obcasów z czerwoną podeszwą. Projektant wspomina spotkanie z pewną Francuską naukowiec, która ujawniła przed nim, na czym polega związek wysokich obcasów z erotyzmem: "Powiedziała mi, że seksualnym aspektem szpilek jest to, że stopa wygina się w nich w kształt łuku, czyli przyjmuje dokładnie taką pozycję, jak w momencie, gdy kobieta przezywa orgazm."

"Tak więc wsuwając stopę w szpilki, stawiasz się w sytuacji zmierzającej do orgazmu." - zaznacza Louboutin, który od 20 lat zajmuje się tworzeniem butów.

"W wysokich obcasach jest pewien element uwodzenia, niedostępny dla mężczyzn. Kobieta w swoich butach może być seksowna, czarująca, dowcipna bądź nieśmiała. Buty dla mężczyzn mają świadczyć o elegancji albo zamożności, nie ma tamowy o innym charakterze." - twierdzi cytowany przez DailyMail Louboutine

W dalszej części swojej wypowiedzi projektant nie szczędził również słów uznania jednej ze swoich najwierniejszych klientek, Victorii Beckham:

"Cały sposób bycia Victorii mówi "Oto jestem". Ona nie wygląda jak mysz, która chce się schować. Ma silną osobowość i aktywne nastawienie. Ona stawia czoła róznym rzeczom. Ona jest aktorką własnego życia i dlatego tak wiele osób ją szanuje i podziwia."