Tegoroczna edycja już po raz czwarty odkrywa i promuje młode talenty otwierając im drzwi do sukcesu. Główną nagrodą konkursu jest unikalna szansa zaistnienia w międzynarodowym świecie mody. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „125 lat celebrowania kobiet”.

Nagroda – szansa
Od 4 lat studenci szkół projektowania ubioru z ponad 30 krajów na całym świecie, mają możliwość uczestniczenia w corocznej edycji światowego konkursu Triumph Inspiration Award. Udział w nim stwarza nie tylko możliwość uzyskania nagrody pieniężnej – 15 000 EURO, ale również daje szansę zaistnienia w świecie mody.


Reklama

Laureat konkursu ma stworzone możliwości współpracy z najlepszym zespołem projektowym firmy Triumph przy wdrażaniu zwycięskiego projektu bielizny do produkcji i sprzedaży w limitowanej edycji w wybranych salonach z bielizną Triumph na świecie. Wygrana w konkursie zapewnia też intensywne działania PR na rzecz zwycięzcy.
W zeszłym roku laureatem światowej edycji konkursu został Nikolaj Bojilov, młody designer z Bułgarii. W bieżącym roku jego nagrodzony projekt będzie dostępny w wybranych sklepach na całym świecie.

Mechanika konkursu
Co roku Triumph Inspiration Award proponuje temat przewodni konkursu, nawiązujący do osobowości marki. Zadaniem studentów jest zaprojektowanie kompletu bielizny dziennej, ilustrującej własne rozumienie motywu konkursu. Powinien to być biustonosz z majtkami albo jednoczęściowe body. W 2011 hasłem jest „125 lat celebrowania kobiet”. Tegoroczne motto konkursu odwołuje się do 125. rocznicy istnienia firmy, a zatem 125 lat doświadczeń w projektowaniu, tworzeniu bielizny modnej, zmysłowej i modelującej, jak też rozumienia zmieniających się potrzeb, i pragnień kobiet
na całym świecie.

Do ogólnopolskiego finału, w ramach eliminacji wewnętrznych uczestniczących w konkursie uczelni, zostanie zakwalifikowanych kilkunastu najbardziej obiecujących projektantów. To oni zaprezentują swoje projekty bielizny na finałowym pokazie 20 kwietnia. Zwycięzcy krajowych eliminacji ze wszystkich partycypujących państw będą walczyć o nagrodę główną na międzynarodowym forum. Oceniani będą przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą największe osobowości świata mody. W poprzednich edycjach jego członkami byli m.in.: Helena Christensen, Viktor&Rolf, Matthew Williamson czy Hilary Swank.
Nie ogłoszono jeszcze członków tegorocznego międzynarodowego jury. Wiadomo natomiast, że obradować ono będzie w Berlinie rozpoczynając Fashion Week w lipcu.

Triumph Inspiration Award 2011 w Polsce
Na przełomie listopada i grudnia 2010 roku dokonano prezentacji zasad i regulaminu konkursu studentom wyższych szkół projektowania ubioru
w Poznaniu, Łodzi i Krakowie. Zainteresowanie było ogromne. Tegoroczny regulamin polskiej edycji Triumph Inspiration Award przewiduje ogłoszenie finalistów konkursu w pierwszym tygodniu kwietnia. Polski finał odbędzie się 20 kwietnia w CH Złote Tarasy w Warszawie. Do polskiego jury zaproszono przedstawicieli polskiego świata mody – projektantów i dziennikarzy zajmujących się tematem mody.

Media
Media
Media