W środę, 20 kwietnia odbył się finał polskiej edycji międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów mody Triumph Inspiration Award 2011. Tegoroczna edycja już po raz czwarty odkrywa i promuje młode talenty otwierając im drzwi do sukcesu. Werdyktem jury polskiej edycji konkursu Triumph Inspiration Award 2011
w składzie Joanna Bojańczyk, Natalia Jaroszewska, Robert Kupisz, Marta Kowalska, Aleksandra Piłat, Hubert Pełka, Ewa Wojciechowska, Hanna Wolska, Alicja Zielasko, zwycięzcą została młoda projektantka Natalia Stachura z Wyższej Szkoły Projektowania i Sztuki w Łodzi.

Jej wspaniała kolekcja będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale konkursu, który odbędzie 6 lipca w Berlinie. Wspólnie ze zwycięzcami z 36 krajów świata będzie walczyć o główną nagrodę na międzynarodowym forum. Trofeum w konkursie jest 15 000 EURO oraz możliwość współpracy z najlepszym zespołem projektowym firmy Triumph przy wdrażaniu zwycięskiego projektu bielizny do produkcji i sprzedaży w limitowanej edycji w wybranych salonach z bielizną Triumph na świecie.

Jury przyznało też specjalne wyróżnienie uznania dla: Marcina Szłapki i Doroty Kuźniarskiej z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W tym roku o główną nagrodę polskiej edycji konkursu Triumph Inspiration Award 2011 walczyło 15 studentów z trzech prestiżowych szkół projektowania mody i ubioru w Polsce: Wyższej Szkoły Projektowania i Sztuki w Łodzi, ASP im. Jana Matejki w Krakowie oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wszyscy startujący w konkursie mieli za zadanie zaprojektowanie i przygotowanie kompletu bielizny dziennej, ilustrującej własne rozumienie motywu konkursu. Co roku Triumph Inspiration Award proponuje temat przewodni konkursu, nawiązujący do osobowości marki Triumph. W 2011 hasłem jest „125 lat celebrowania kobiet”. Tegoroczne motto konkursu odwołuje się do 125. rocznicy istnienia firmy Triumph, a zatem 125 lat doświadczeń w projektowaniu, tworzeniu bielizny modnej, zmysłowej i modelującej, jak też rozumienia zmieniających się potrzeb, i pragnień kobiet na całym świecie.

Finałowy pokaz Triumph Inspiration Award odbył się w C.H. Złote Tarasy w Warszawie. Ceremonię prowadził Marcin Prokop. W trakcie oczekiwania na werdykt goście poznali kolekcję Triumph wiosna-lato 2011.