Piękne i modne ubrania można produkować z poszanowaniem człowieka i środowiska. Choć coraz więcej pisze się o społecznie i środowiskowo odpowiedzialnej modzie, z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że aż 40 proc Polek i Polaków chciałoby wiedzieć więcej na temat.
Teraz odpowiedzialna moda zawita do Polski. W Warszawie oraz Łodzi, w ramach Fashion Week Poland odbędą się spotkania z gośćmi, którzy przybliżą ten temat.
Gabriel Kamudu i Visvaraj Maghoo, czyli właściciel i menadżer fabryki odzieżowej na Mauritiusie oraz menadżerka firmy odzieżowej Van Markoviec Zuzia Andziak zdradzą słuchaczom tajniki prowadzenia odpowiedzialnego przedsiębiorstwa odzieżowego.

Reklama

Craft Aid to jeden z bardziej profesjonalnych dostawców odzieży z krajów rozwijających się, który spełnia bardzo wysokie standardy etyczne. Fabryka jest certyfikowana Global Organic Textille Standard, posiada certyfikat Fairtrade i należy do Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu.

Media

Van Markoviec to firma założona została przez dwie Łodzianki: Kasię i Zuzię. Kolekcje zaprojektowane przez Van Markoviec uszyte są z ekologicznej, uprawianej bez pestycydów bawełny. Firma wykorzystuje też eukaliptus i bambus. Do produkcji guzików i innych dodatków używa bezniklowego metalu i materiałów z recyklingu, a do barwienia tkanin – naturalnych pigmentów. Ubrania marki trafiły na wybiegi w Paryżu, Berlinie, Danii, Holandii i Chinach, a niedługo będą sprzedawane także w Dubaju.

Informacje o spotkaniach:

  • 11.10.2010, godz.16.00 – 18.00

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru
ul. Świeradowska 43, Warszawa

Chętni do udziału w tym seminarium są proszeni o kontakt z Zuzanną Zajczenko zuzanna@zielonasiec.pl

  • 12.10.2010, godz.14.00 – 16.00

Biała Fabryka Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282, 93 - 034 Łódź
Impreza będzie częścią FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Chętni do udziału w tym seminarium są proszeni o bezpośredni
kontakt z organizatorem: Adam Maląg: adam.m@fashionweek.pl

W ramach obu spotkań odbędzie się wykład Polskiej Zielonej Sieci na temat wpływu projektantów na poprawę warunków środowiskowych i społecznych w przemyśle tekstylno-odzieżowym oraz dyskusja z udziałem gości

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj: http://www.ekonsument.pl/a734_odpowiedzialna_moda_zawita_do_polski_.htmlMedia