Inne
Reklama

Choć kolekcja sławnego projektanta składała się w całości z odzieży inspirowanej folklorem, ty nie musisz ubierać się od stóp do głów w ludowy strój. Wystarczy, że wzbogacisz swoją stylizację o jeden ludowy element, a już będziesz modna.

JAK GAŹDZINA Z TATR

Inne

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych motywów ludowych są oczywiście ukwiecone chusty z frędzlami. Nosi się je luźno omotane wokół szyi, czasem narzucone na ramiona lub na głowie - uformowane w turban. Można także zawiązać je na uchu torby.

Inne

Przewodnim motywem są kwiaty - głównie róże. Muszą mocno odcinać się od tła, by wzór był widoczny z daleka. Możesz po oryginalną chustę pojechać aż do Zakopanego, jednak sklepy sieciowe oferują apaszki w taki właśnie tradycyjny wzór. Możesz także wyszperać coś w internecie lub lumpeksie. To pozwala liczyć na to, że nie zdubluje cię całe stado gimnazjalistek...

JAM JEST CHŁOPKA

Spódnica-chłopka to szyta z jednego kawałka materiału dolna część garderoby, obowiązkowo w kwiatki. Zazwyczaj rozłożysta na dole, podkreśla pięknie talię. Pasuje właściwie na każdą okazję i do każdego stroju. Oczywiście spokojnie możesz zaszaleć i połączyć barwną łączkę na spódnicy z wyrazistymi kwiatami na chuście. Nie przejdziesz niezauważona.

DYSKRETNY UROK FOLKLORU

Inne

Nie każda z nas jest gotowa wyjść z domu w rzucającej się w oczy apaszce czy zamaszystej spódnicy. Jeżeli należysz do grona osób traktujących modę z zachowawczym dystansem, na pewno wolisz być modna subtelnie i dyskretnie. Dlatego na pewno skusisz się na ludowe kolczyki, bransoletki i broszki. Najczęściej wykonuje się je z filcu. Ten lekki materiał jest wygodny, a dodatkowo ma naprawdę przepiękne żywe barwy.

Inne

Filcowe wyroby przypominające tradycyjne wycinanki znajdziesz głównie w sklepach internetowych oferujących rękodzieło - chociażby w Pakamerze Artystycznej.

Można również wyszperać kolczyki-matrioszki. Są w formie małych laleczek przyczepionych do bigli lub nieco bardziej szaloen: po pół matrioszki do każdego ucha. Spory wybór znajdziesz w sklepie ludowomi.pl.

Drewniane bransoletki zdobione w ludowe wzory metodą decoupage cieszą się ogromną popularnością. Nie dostaniesz ich w popularnej sieci, a każdy egzemplarz jest troszkę inny. Takie wyroby także znajdziesz w ludowomi.pl.

Reklama

SINGING IN THE RAIN

Kolejnym działem produktów są sprzęty, które choć w jakimś stopniu zależne od mody, powinny być po prostu fajne i stylowe. Mowa o parasolce. Miło mieć modną, ale zazwyczaj służy dłużej niż jeden sezon i szybko staje się passe. Jeżeli więc podoba ci się taki ludowy styl, spraw sobie parasolkę w łowickie czy kurpiowskie wycinanki. To wzór ponadczasowy, jak szkocka kratka czy marynarskie paseczki. Każdy deszczowy dzień będzie milszy pod takim barwnym i wesołym wzorem.

ZOBACZ TAKŻE:

>>> Modna ciężarówka to ty
>>> Okulary XXL wciąż na topie