Cudowna suknia, która w firmie była prezentem dla Carrie od projektantki Vivienne Westwood, nie pomogła. Wtedy Mr. Big przed ołtarz nie dotarł. Jednak nie zrażone tym fanki filmu i serialu "Seks w wielkim mieście" jak tylko zobaczyły na portalu Net-a-Porter koktajlowy model sukni, w wersji do kolan, z miejsca wyciągnęły karty kredytowe. Nie zastopowała ich nawet cena sukienki – 4530 funtów. Podobno w sklepie internetowym nie ma już ani jednego modelu, ale zainteresowane wciąż mogą go dostać bezpośrednio u projektantki.

Reklama

Suknia nie została zaprojektowana specjalnie dla Sarah Jessiki Parker. Pochodzi ona z kolekcji AW07 Cave Girl Collection. Przedstawicielka projektantki powiedziała: "Nasza suknia ślubna zawsze posiada samą esencję danej kolekcji i jest jej najjaśniejszym punktem. W filmie Carrie przedstawiano różne propozycje, ale to suknia projektu Vivienne Westwood wyróżniała się najbardziej i stała się jej ślubnym wyborem. <Seks w wielkim mieście> niewątpliwie mocno przyczynił się do popularności tej sukni".

Wersję identyczną jak w filmie można zamówić w Londynie, w atelier projektantki na Davies Street. Koszt zależy od wybranego na suknię materiału, ale wydatki zaczynają się od kwoty 11 tysięcy funtów. Czas oczekiwania na suknię to pół roku, więc spontaniczny ślub raczej nie wchodzi tu w grę.