Najnowsza kolekcja Alexandra McQueena i Christiana Lacroixa to ubrania inspirowane stylem kościotrupim. Wygląda na to, że jeśli nie jesteś w stanie odchudzić się wystarczająco skutecznie przed wiosną, wystarczy założyć sukienkę Rodarte, która imituje wystające żebra.

Reklama

Alexander McQueen proponuje kostium farbowany we wzory przypominające ludzkie kości. Nadaje się może bardziej na karnawałową imprezę niż do biura, ale na pewno nie przejdziesz niezauważona. Marynarka kosztuje 4270 dolarów a spodnie 975 dolarów.

Do kompletu brakuje ci jeszcze pierścionka z trupią czaszką, pantofli imitujących gołą stopę z naprężonymi kośćmi śródstopia (również McQueen za 1865 dolarów), kościanych bransoletek i broszki z czarnych diamentów i rubinów, która wygląda jak oderwana, pozbawiona ciała dłoń.

Na wieczory proponowany jest wiązany na szyi wisior imitujący klatkę piersiową, autorstwa Christiana Lacroix. Do tego możesz przywdziać cekinową czapeczkę uformowaną jak ludzka czaszka i możesz być pewna, że dzieci znajomych będą się trzymały z daleka od ciebie.

>>> Zobacz całą kolekcję kościotrupich ubrań i dodatków