Równo rok temu, dokładnie 29 kwietnia 2011 roku, książę William i Kate Middleton wypowiedzieli sakramentalne "tak". Przez 12 miesięcy para była najczęściej fotografowanym małżeństwem świata, ale rocznicę spędzi bez fleszy.

Reklama

Tak się poznali

Poznali się podczas studiów na University of St. Andrews i z przerwami spotykała się przez 8 lat zanim książę William zdecydował się poprosić Kate Middleton o rękę. Stało się to podczas wycieczki do Kenii w październiku 2010 roku. Książę ofiarował ukochanej wykonany z szafiru i diamentów pierścionek zaręczynowy, który wcześniej należał do jego matki, księżnej Diany.

Oświadczyny

William oświadczył się w spokojnym i odosobnionym miejscu w bardzo romantyczny sposób. Byliśmy na wakacjach z grupą przyjaciół, więc nie spodziewałam się tego. Byłam w totalnym szoku - wspominała po powrocie z Kenii przyszła księżna.

Sześć miesięcy później doszło do ślubu, na który szykowała się cała Anglia.

Królewski ślub, medialne wydarzenie

Transmisję uroczystości z Westminster Abbey oglądało około 2 miliardy ludzi na całym świecie. Ślub na królewskim dworze urósł swoją rangą do wydarzenia kształtującego nasze dzisiejsze wyobrażenie o wielu aspektach popkultury i wykreował nowe gwiazdy. Poza samą księżną i jej szeroko omawianą "suknią ślubną stulecia" od Alexandra McQueena, sławę i rozpoznawalność zyskała także jej młodsza siostra Pippa Middleton. Wielu komentatorów mówiło nawet, że Pippa skradła show za sprawą swojej zgrabnej sylwetki, którą podkreślała suknia druhny. Mniej szczęścia miała księżna Beatrice, która przez nietrafione nakrycia głowy stała się na długie miesiące obiektem kpin i żartów w internecie.

Ulubieńcy mediów

Od 29 kwietnia zeszłego roku książę William i księżna Catherine nie schodzą z pierwszy stron gazet. Trzeba jednak przyznać, że piękna żona wyraźnie przyćmiła swym blaskiem księcia, stając się międzynarodową ikoną stylu. Choć o tworzeniu dla niej kreacji marzą najwięksi projektanci świata, Kate Middleton chętnie prezentuje ubrania pochodzące ze sklepów, w których ubierają się zwykłe Brytyjki. Ilekroć jednak zostanie w takiej kreacji sfotografowana - firma odzieżowa, która ją wyprodukowała, może być spokojna o utrzymanie się na rynku.

Reklama

Tak jak kiedyś Brytyjczycy niespokojnie oczekiwali na to, żeby książę William się oświadczył, teraz ich głowę zaprząta jedna myśl - kiedy zostanie tatą. Ale na to trzeba będzie chyba jeszcze trochę poczekać. Tymczasem książęca para adoptowała...psa. Czarny szczeniak rasy cocker spaniel wabi się Lupo

Jak donosi rzecznik Pałacu Buckingham - William i Kate postanowili świętować niedzielną rocznicę w domu na wyspie Anglesey w Walii. To będzie prywatna, skromna uroczystość - zapowiedziano.