Ponad 30 tys. materiałów naukowych z takich dziedzin, jak m.in. matematyka, biologia, fizyka i chemia zostanie w najbliższym czasie opublikowanych dzięki partnerstwu YDP z myeverCLASS - pierwszą na świecie platformą e-learningową umieszczoną w serwisie Facebook.

Reklama

"Współcześni uczniowie należą do +Generacji Facebooka+. Ich zwyczaje, sposoby interakcji i uczenia się znacząco różnią się od tych, jakie charakteryzowały poprzednie pokolenia. W odpowiedzi na te zmieniające się potrzeby zaproponowaliśmy w pełni multimedialną platformę myeverCLASS. Dzięki ciągłemu operowaniu obrazem, możliwości rozwiązywania testów i natychmiastowego poznawania ich wyników zasoby te są doskonałą propozycją dla dzieci i młodzieży" - mówi Waldemar Kucharski, prezes Young Digital Planet.

"Ze względu ma to, że użytkownicy będą poruszać się w doskonale znanym i przyjaznym środowisku serwisu Facebook, to zarówno proces interakcji z materiałami edukacyjnymi, jak i sam proces uczenia się będzie wymagał od nich o wiele mniej wysiłku niż dotychczas" - dodaje Waldemar Kucharski.

Według niego interaktywność zasobów aplikacji jest szczególnie ważna i pomocna w procesie nauczania: wiedza jest nabywana z większym zaangażowaniem, czyli szybciej i skuteczniej. Wstępne badania wskazują, że efektem uczenia się przy pomocy multimedialnych treści są między innymi lepsze oceny w szkole. Firma Eruditus, która zaprojektowała platformę myeverCLASS, specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań webowych. Mantas Ratomskis, jej prezes, twierdzi, iż tego rodzaju aplikacje są odpowiedzią na nową rzeczywistość, w której ludzie spędzają na portalach społecznościowych coraz więcej czasu. Jego zdaniem "serwis Facebook był jeszcze niedawno wyłącznie miejscem wymiany informacji i rozrywki. Obecnie zaś ma potencjał, by stać się wartościowym źródłem nauki i podnoszenia kwalifikacji jego użytkowników".

"myeverCLASS ma za zadanie umożliwienie nauki i rozwoju każdej osobie, w każdym miejscu na ziemi. Aplikacja myeverCLASS jest otwarta dla wszystkich użytkowników portalu Facebook, jednakże dostęp do zasobów edukacyjnych YDP będzie w najbliższym czasie możliwy wyłącznie w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Będziemy stopniowo zwiększać liczbę krajów, w których treści edukacyjne z górnej półki staną się dostępne. Do końca 2011 roku liczymy na pozyskanie co najmniej 2 mln użytkowników na całym świecie" - przewiduje Mantas Ratomskis.

Większość funkcji myeverCLASS jest darmowa, jedynie za dostęp do interaktywnych zasobów Young Digital Planet będzie pobierana symboliczna opłata: 4 funty miesięcznie w Wielkiej Brytanii oraz 6 złotych w Polsce.

Inauguracja myeverCLASS jest przewidziana na wrzesień bieżącego roku, jednak wszystkie osoby chętne do sprawdzenia możliwości aplikacji mogą już teraz dokonać rejestracji pod adresem www.myeverclass.com. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma jeden dzień dostępu do ekskluzywnych zasobów myeverCLASS. Na dodatkowe gratyfikacje mogą liczyć osoby, które polecą myeverCLASS swoim przyjaciołom.