Inne
Reklama
Inne

Na przybycie małego dziecka szykujemy cały dom. Malujemy pokój, kupujemy specjalne zaślepki na kontakty elektryczne, nakładki na kanty mebli i tym podobne. Niestety, wiele z nas nie myśli o tym, że okna również muszą być w użytkowaniu bezpieczne.

DZIECI SĄ RUCHLIWSZE, NIŻ MYŚLISZ

Rozpoczynające raczkowanie, a potem chodzenie dziecko jest bardzo ciekawskie i zachwycone wszystkimi nowościami dookoła. Nietrudno wtedy o nieszczęście, biorąc pod uwagę, że maluch wszędzie zagląda i wszystkiego dotyka. Aby zapobiec wypadkom w domu, na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań pozwalających na utrzymanie komfortowych i bezpiecznych warunków zmniejszających ryzyko wystąpienia urazów u najmłodszego domownika. Jedną z możliwości jest wybór okien z PVC z odpowiednim wyposażeniem.

"Dzięki zastosowaniu "klamki z kluczem" znacznie zmniejszymy prawdopodobieństwo, że dziecko będzie mogło samo otworzyć okno" – mówi Rafał Karaś, Menadżer ds. Doradztwa Technicznego z OKNOPLAST-Kraków.

Wzmocnione okna, w których wykorzystane zostały okucia nowej generacji Maco Multi-Matic, a także antywłamaniowa szyba poradzą sobie nie tylko z aktywnością dziecka, ale i z zapędami włamywaczy, gdyż szyba taka nie tłucze się ani nie rozsypuje, nawet kiedy rzuci się w nią ciężkim przedmiotem.

czytaj dalej...Z kolei wypadnięciu okna z ramy, np. po ich niedokładnym zamknięciu, zapobiega tzw. blokada błędnego położenia skrzydła. Niebezpieczeństwo związane z otwieraniem okna niemal całkowicie zniwelować można wybierając do pokoju dziecięcego "nawiewniki". Mają one również korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Dzięki nim unika się niepotrzebnego otwierania okien, a ma się stały dostęp świeżego powietrza.

Wilgotność powietrza reguluje się automatycznie, ruch powietrza w pomieszczeniu odbywa się samoczynnie i nie ma konieczności dodatkowego wietrzenia. Innym plusem jest łatwo zmywalna rama, nawet kiedy dosięgnie ją flamaster lub pisak sterowany dziecięcą rączką.

Tak naprawdę niewiele trzeba, żeby uchronić dziecko przed pierwszymi niebezpieczeństwami świata, szczególnie tymi, które kryją się w domu.

__________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czy show-biznes jest dla dzieci?
>>> Dziecko o ośmiu kończynach uznane za boga
>>> Ta kobieta to maszyna do rodzenia dzieci