Chris Ebejer wpadł na genialny pomysł już sześć lat temu. Później należało tylko go zrealizować. Spędził sześć lat i wydał 700 funtów na prace laboratoryjne, ale w końcu się udało. Opracowano barwnik, który zmienia kolor pod wpływem temperatury.

Reklama

MARZENIE KAŻDEJ MAMY

Efektem pracy są śpioszki, które na pewno chciałaby mieć w szufladzie każda troskliwa matka. Ubranko zmienia kolor z wyjściowego (różowy, niebieski lub zielony) w biały, gdy tylko temperatura dziecka przekroczy 37 stopni Celsjusza. Zabezpieczy to dziecko przed przegrzaniem, które z kolei może być przyczyną wielu powikłań.

„Matki na pewno stwierdzą, że ten produkt jest nieoceniony. Komunikuje się z matką w sytuacji, gdy dziecko jeszcze tego nie potrafi” – z dumą zachwala Ebejer swój wynalazek. I ma powód do dumy. Śpioszki pojawią się w sprzedaży już w październiku a jedna z firm podpisała z ich twórcą kontrakt w wysokości 12,5 miliona funtów.

„Praca nad tym pochłonęła spory kawałek mojego życia, ale jestem z niej dumny. Wierzę, że to produkt, który będzie ratował życia” – mówi Ebejer. Sprytne śpioszki będzie można nabyć w cenie 20 funtów za sztukę.

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Stella nie dla ubogich...
>>> Jedenaste: nie rozpieszczaj dziecka!
>>> Samotne macierzyństwo bywa naszym wyborem