Okazuje się bowiem, że podczas ciąży brzuch rośnie nie tylko ciężarnym kobietom, ale również ich partnerom. Przeciętny Brytyjczyk tyje podczas ciąży partnerki ok. 6,35 kg. Nie jest to jednak żaden cud, a wynik... objadania się. Tak przynajmniej wynika z sondy przeprowadzonej przez firmę Onepoll na 5 tysiącach mężczyzn.

Reklama

Co piąty pan przyznał się, że podczas trwania ciąży ich partnerki powiększył swoje porcje o aż 41 proc. poczuła nasiloną skłonność do raczenia się w domu przekąskami. W szczególności takimi, które odciskają się na linii widocznym piętnem. Ulubionymi zachciankami panów w tym czasie były bowiem czekolada, pizza, chipsy i piwo.

Co tak zaostrza apetyty panów spodziewających się dziecka? Sami zainteresowani winę zwalają na... swoje partnerki. Co czwarty twierdzi, że intensywne objadanie się jest ich metodą uspokajania partnerki martwiącej się przybieraniem na wadze.

GDY CIĄŻA STAJE SIĘ JUŻ WIDOCZNA...

Sami zaczynają się martwić efektami apetytu poniewczasie. Wtedy, gdy przestają dopinać się ulubione spodnie i koszule a zaokrąglone kształty panów zaczynają dostrzegać ich znajomi. Wzrost wagi o ponad 6 kg oznacza bowiem co najmniej 5 dodatkowych centymetrów w pasie. I konieczność udania się do sklepu po nowe, większe ubrania... Do tej pory kobiety i mężczyzn łączył wspólny los. Ale po narodzinach dziecka ich drogi się rozchodzą. Matka przestaje być w ciąży, ojciec jest w niej nadal. Podczas, gdy kobiety z werwą zabierają się do diet, aby zrzucić pozostałe po ciąży kilogramy, dołącza się do nich tylko jedna trzecia panów....