Firma Smiles Ahead przeprowadziła ciekawe badania, których celem było sprawdzenie, kto daje dzieciom za dużo słodyczy. Celem była promocja pielęgnacji dziecięcych zębów, która niestety nie idzie w parze z jedzeniem słodyczy.

Reklama

Okazało się, że to mężczyźni częściej niż kobiety dają dzieciom słodycze, nawet codziennie. Prawdopodobnie taki stan rzeczy wynika z faktu, że ojcowie wciąż spędzają z dziećmi mniej czasu niż matki. Gdy już mają możliwość spełnić prośbę swojej pociechy, po prostu to robią.

UMIAR JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANY

Tymczasem rodzice obojga płci powinni znacznie ograniczać ilość słodyczy, jaką dają swoim dzieciom. 40 % ankietowanych malców przyznało, że w ciągu minionego tygodnia jadło przekąskę zawierającą bardzo dużą ilość cukru, ale aż 75 % spośród nich było u dentysty.Wnioski są takie, że rodzice bardzo dobrze rozumieją potrzebę wpajania dzieciom nawyku uważnego szczotkowania zębów, jak również regularnych wizyt u dentysty. Jedynym problemem jest uleganie słodkiej pokusie. Rodzice dają dzieciom słodycze podczas specjalnych okazji, takich jak urodziny, ale także chętnie nagradzają łakociami dobre zachowanie dzieci. To niestety błąd - zawarte w słodyczach cukry proste mają fatalny wpływ na zęby, poza tym mogą przyczyniać się do nadwagi.