"Rosyjskie kobiety są w naszym kraju traktowane na arabską modłę” – takie oskarżenie padło z ust 27-letniej modelki Calvina Kleina podczas przyjęcia w sklepie Burberry w Mayfair na okoliczność święta mody Fashion's Night Out.

Reklama

„Od takiej kobiety oczekuje się, że urodzi dzieci, będzie ślicznie wyglądać i siedzieć cicho. Ale my jesteśmy silnymi i inteligentnymi ludźmi. Moje całe życie jest przełamywaniem stereotypu typowej Rosjanki szukającej pieniędzy” – dodała supermodelka.

Natalia Wodianova urodziła się w Niżnym Nowogrodzie w 1982 roku. Już jako dziecko zmagała się z nędzą i problemami rodzinnymi – trudnymi związkami swojej matki i porażeniem mózgowym młodszej siostry. Mała Natalia często zaniedbywała szkołę, pomagając matce dorabiać sprzedażą owoców i warzyw na ulicznym straganie.

Została zauważona na castingu dla modelek i jako 17-latka rozpoczęła żmudną światową karierę, po kilku latach stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Ułożyło jej się również w życiu osobistym: wyszła za mąż za syna wicehrabiego, bajecznie bogatego magnata nieruchomości Justina Portmana. Para ma trójkę dzieci.

Vodianova nadal pracuje, użyczając twarzy takim potęgom jak Gucci, Calvin Klein i L’Oreal. Historia modelki bywa porównywana do historii Kopciuszka. Tylko czy na pewno łamie stereotyp ładnej Rosjanki, która szuka pieniędzy? W końcu powtórzyła schemat: od ładnej buzi do bogatego męża.

_____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Hej blondyna, chcesz mieć syna?"
>>> Dlaczego kobiety się na to godzą?
>>> Zabiła się, bo była za ładna