Hipnodieta to nowy, rewolucyjny sposób na osiągnięcie idealnej sylwetki. Łączy w sobie techniki programowania NLP, zarządzania jadłospisem, elementy standardowej terapii psychologicznej i hipnozy.

Reklama

Rewolucyjna forma odchudzania jest o tyle lepsza od zwykłej diety, że daje człowiekowi siłę i wytrwałość, której zwykle brakuje w czasie typowego treningu zrzucania wagi. Podobno wystarczy tylko pięć seansów ze specjalistą, aby zauważyć zmiany w swoim podejściu do jedzenia.

A zmianie ulega nie tylko jadłospis, ale także myślenie i podejście do żywienia. W końcu ktoś otwarcie powiedział, że odchudzanie to nie tylko walka z ciałem, ale i z duchem.

W Stanach Zjednoczonych terapia stała się już nową dietą Atkinsa. Coraz więcej gwiazd korzysta z niej z sukcesem. Do grona fanek hipnodiety zaliczają się m.in. Sophie Dahl i Geri Halliwell.

Teraz hipnodieta zaczyna robić karierę w Europie. Pierwszą jej słynną klientką jest brytyjska piosenkarka Lily Allen. Dzięki pracy z trenerką, Susan Hepburn, Lily zamieniła ubrania na o dwa rozmiary mniejsze. "Podczas sesji nauczyłam Lily jak wybierać zdrowe, niskotłuszczowe posiłki zamiast fast fordów" – mówi hipnotyzerka. Dodatkowym zwycięstwem stało się odstawienie alkoholu. Okazało się, ze jej organizm zaczął odrzucać procenty jako zagrożenie dla efektywnej diety.

Lily spaceruje teraz po Londynie chudsza, trzeźwa i biedniejsza o kilka tysięcy funtów, ale na pewno bardziej szczęśliwa.

A po ilości pozytywnych opinii na temat jej metamorfozy, można spodziewać się, że lada moment kolejne gwiazdy przerzucą się na trening hipnotyczny.