Badanie przeprowadzono na kilkuset osobach z Wielkiej Brytanii, Belgii i Włoch. Okazało się, że te, które regularnie spożywają niewielkie ilości tego alkoholu. zwiększają ilość kwasu omega 3 w organizmie.

Reklama

Omega 3 to kwas tłuszczowy, jego głównym źródłem pochodzenia w naszej diecie są ryby morskie. Występuje także w oleju lnianym i oleju glonowym, ale w bardzo niewielkich ilościach - to źródło polecane jest w zasadzie tylko wegetarianom. Kwas omega 3 pozwala nam zachować pełną sprawność fizyczną i umysłową, mają też ogromne znaczenie w profilaktyce wielu chorób.

Wyniki badań pokazują, że spożycie alkoholu zwiększa obecność kwasu omega 3 w organizmie, jednak najbardziej efektywne pod tym względem jest czerwone wino. Odkrycie naukowców nie powinno jednak być pretekstem do przesadzania ze spożyciem drinków. Pamiętajmy o negatywnym wpływie alkoholu na układ nerwowy, wątrobę, nadciśnienie, układ krążenia, zaburzenia funkcji seksualnych i wielu innych. Zalecana ilość to lampka wina dziennie dla kobiety i dwie lampki dla mężczyzny. I ani kropli więcej!