Oficjalny powód rozstania: para odkochała się w sobie. W oświadczeniu podano, że obydwoje są winni rozpadowi związku, ponieważ pozwolili, aby zawodowe obowiązki i napięty plan dnia oddaliły ich od siebie. Jednak to Madonna pierwsza powiedziała: „odchodzę”.

Para rozstaje się w dobrej atmosferze, bez kłótni i wzajemnych oskarżeń.

Obydwoje mają już od kilku miesięcy swoich prawników. Madonna zatrudniła zwaną „Stalową magnolią” Fionę Shackleton, która rozwiodła Pula McCartneya i Heather Mills.

Priorytetem podczas ich rozwodu mają być nie pieniądze, a dzieci: wspólny 8-letnie Rocco, adoptowany razem 3-letni David z Malawi oraz Lourdes, 12-letnia córka Madonny z poprzedniego związku, wychowywana de facto przez Guya.

Kilkakrotnie media donosiły o konfliktach w rodzinie Ciccione – Ritchie. A to przyłapano parę na kłótni, a to paparazzi robili im dość znaczące zdjęcia na czerwonym dywanie, kiedy Madonna kroczy z przodu rozdając uśmiechy, a Guy pochmurnie sunie kilka kroków za nią. Świat obiegły też w tym roku dwuznaczne zdjęcia Madonny z żonatym baseballistą Alexem Rodriguezem (33 l.). Choć obydwoje zaprzeczali jakoby mieli razem romans, kilka dni temu widziano ich na kolacji na Manhattanie. Co prawda, byli w towarzystwie znajomych, jak widać, znajomość wcale nie została zakończona. Mimo, że rzeczniczka artystki dementuje plotki jakoby Alex był przyczyną rozwodu jednej z najsłynniejszych par showbiznesu, teraz gdy Madonna będzie wolna, a Alex otrzymał już rozwód, droga przed nimi stoi otworem.

Życie z Madonną na pewno nie jest łatwe. Kobieta legenda, symbol popkultury. Bardzo silna, bardzo bogata i bardzo wymagająca. Tylko naprawdę pewny siebie mężczyzna jest w stanie stać u jej boku i nie bać się, że stanowi tylko dodatek do jej torebki.

Guy, odkąd związał się z piosenkarką, przestał być obiecującym młodym reżyserem. Jego kolejnym filmom brakowało już polotu i oryginalności, co krytyka i publiczność natychmiast wyłapała.

Magdalena Kacalak