Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne

W 15-letniej karierze Lorenzo były takie chwile, gdy miał fotografii dość. Jednak były to te rzadkie momenty, gdy obiekt z którym pracował nie pozwalał mu wejść do środka siebie. Od swoich słynnych modeli wymaga zaangażowania i otwarcia się na niego. Musi nawiązać kontakt duchowy z osobą, którą fotografuje – inaczej odbija się to na zdjęciach.

JACK NICHOLSON ULUBIONYM MODELEM

Jego ulubionym modelem zawsze był Jack Nicholson, którego podziwiał jako aktora na długo zanim się spotkali. Podczas sesji Jack wesoło gawędził i był zupełnie otwarty na propozycje.

Wśród osób, które zaufały Lorenzo są też: Tom Cruise, Angelina Jolie, Jennifer Connelly, Jack Nicholson, Beyoncé, Madonna, Rachel Weisz, Helen Hunt, Samuel L Jackson, Kevin Spacey i Helen Mirren. Udało mu się także uchwycić ikoniczne dla historii muzyki portrety: m.in. Liam Gallagher w łóżku z żoną Patsy Kensit czy poster filmowy do "Trainspotting".

Zdjęcia Agiusa, czasem dowcipne i lekkie, czasem poważne i o ciężkim ładunku emocjonalnym, zawsze są reakcją na zastaną atmosferę i sytuację, także dopasowują się one do fotografowanego obiektu.

"Celem mojej pracy jest poznać mój obiekt i stworzyć wokół sytuację, z której będę mógł czerpać" – powiedział pismu "Vogue" – "Muszę mieć otwarty umysł i strać się nie zafiksować wokół żadnej idei".

Jakie Lorenzo ma plany na przyszłość? Marzy mu się praca z Philipem Seymourem Hoffmanem, Seanem Pennem i Sophią Loren – "Jestem fanem ich twórczości i uwielbiam sytuację, w której mogę zrobić coś kreatywnego z kreatywnymi ludźmi, których podziwiam. Dla mnie jako dla artysty, jest to idealna sytuacja".

Wystawę Lorenzo można oglądać w Londynie w galerii Alon Zakaim Fine Art Galery od 14 września do 14 października.

___________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czy Sharon Stone wpadła w anoreksję?
>>> Zobacz nową Nefretete
>>> To ósmy cud świata czy oszustwo?