Inne
Reklama
Inne
Inne

Wiadomo już, co pojawi się w sklepach w całej Polsce w sierpniu, kiedy zacznie do sprzedaży wchodzić nowa kolekcji Divided Exclusive H&M.

Panie, które w zeszłym sezonie nie zakupiły pojemnych płaszczy, żeby zmieścić wszystkie te bufki – będą teraz miały dwa razy więcej zakupów – utrzymała się bowiem tendencja do wyraźnego zaznaczania ramion, która czyni sylwetkę znacznie szerszą. Nie są one jednak już spiczaste, tylko zaokrąglone niczym w kolekcjach Viktora & Rolfa, które jeszcze kilka sezonów temu wyglądały na całkowitą abstrakcję. Wygląda to jakby nadmuchane bufki miały lada moment unieść modelki w powietrze.

Inne


Nie tylko ramiona ulegają napompowaniu – podobnie jest z biodrami. Choć dalej są to spódnice z podniesionym stanem, typu ołówkowego, tym razem w biodrach robi się trochę szerzej – sylwetka robi się kształtu serca, albo na dole, albo na górze. Razem stosować tego zabiegu jednak nie radzimy.

Inne


Generalnie tej jesieni łatwo się będzie swetrach i płaszczach zagubić. Styl oversize króluje. Nie chodzi jednak o to, żeby wbić się w płaszcz swojego chłopaka czy ojca – to nie ten styl. Płaszcz musi być uszyty na kobietę i jeśli nosi ona rozmiar 38 to ma to być płaszcz oversize ale w tym rozmiarze - a nie o numeracji 42. H&M proponuje oficerski płaszcz tego typu, świetny do dżinsów czy getrów, cielistą marynarkę z płótna do krótkiej spódnicy (styl à la Stella McCartney) czy beżowe kurtki z rękawami ¾ ale przerośniętym mocno kołnierzem.

Inne


Elementy oficerskie powracają. Widać pagony, patki i dwurzędowo wszywane guziki. Dalej nosimy też spodnie z krokiem w okolicy kolan, szerokie paski ściskające talię czy zamotane wielkie szale.

Ciekawą propozycją jest beżowy płaszcz przypominający pancerz owada, uszyty trochę na podobieństwo męskiego fraka z tyłu, zestawiony z szalem-kryzą zaplecionym w warkocz.

W akcesoriach mamy wspomniane wyżej paski, jednak szersze, robione bardziej na te góralskie, buty na wysokich platformach, retro trzewiki, futurystyczne naszyjniki wysadzane jakby księżycowymi kamieniami czy rękawiczki motocyklówki.


Kolorystyka pozostaje spokojna, czarno-biała, beżowa, szara, cielista. Nie szokuje się poszczególnymi elementami , tylko stawia na jednolitą całość i ciekawe detale.

Bardziej gramy krojem niż kolorem, stawiamy na warstwy i ciekawe zestawienia materiałów.

Przynajmniej tak będzie w propozycji H&M. Czy ta kolekcja ma szanse na sukces na polskich ulicach, zobaczymy. Co tobie podobało się najbardziej?__________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Liszowska poszła w końcu po rozum do głowy?
>>> Czy buty od Manolo warte są tej ceny?
>>> Kostium jednoczęściowy w wielkim stylu!

MK
Materiały prasowe H&M

Reklama